„Labas rytas, Lietuva“ II d. Katedros aikštėje – Lietuvos rekordas: žmonių surinkti radijo imtuvai iškilo įspūdingoje instaliacijoje

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ II-ios dalies eteryje ir toliau koncentruojamasi į pagrindinė šios dienos akcentą – Baltijos kelio 30-mečio minėjimą. Būtent šia proga žurnalistas ir kultūros antropologas Virginijus Savukynas pristatė filmą „Kelias, nuvilnijęs į laisvę“, kupiną Vakarų požiūrio bei atgarsių apie Baltijos kelią. Dokumentinį filmą išvysti galima šį vakarą 18 valandą LRT TELEVIZIJOS kanalu.

Lietuvos pasididžiavimas – dvarai. Vienas žinomiausių yra Rokiškio rajone, Livonijos ordino riterio įkurtas net 18 hektarų plote – tai Ilzenbergo dvaras. Lietuvos ir Latvijos pasienyje sovietmečiu apleistas, bet dvarvietėje 2003-iasiais pradėtas rekonstruoti dabar gali pasigirti alėja, kuri driekiasi du kilometrus, sujungdama rūmų pastatą su šiuo metu Latvijos teritorijoje esančia koplyčia, centriniais rūmais bei atsinaujinančia ūkine veikla.

Katedros aikštėje – Lietuvos rekordas: žmonių surinkti radijo imtuvai iškilo įspūdingoje instaliacijoje. Tam, kad rekordas būtų oficialus ir teisėtas, atliekami įvairūs matavimai, o visą procesą papasakojo ir atliko agentūros „Factum“ vadovas Vytautas Navaitis.

Panevėžyje iškilo didžiausias LRT rengiamos kardelio akcijos, pažymėti Baltijos kelio 30-metį, atvaizdas. Jis atsidūrė ne bet kur, o ant ligoninės pastato. Kodėl buvo pasirinkta būtent tokia lokacija iš šios ligoninės direktoriaus Arvydo Karupsko informacijos domėjosi LRT žurnalistas Deividas Jursevičius.

Iš Vilniaus Baltijos kelio maršrutu pajudėjo automobilių kolona, papuošta tautine atributika. „Jeep club Lithuania“ prezidentas Nerijus Laurinaitis užsiminė, kad maršrutas ypatingas dar ir tuo, kad viena automobilių kolona juda iš vienos pusės, kita – iš kitos.

Ved. Ignas Krupavičius.