Žinios. Baltijos kelio sukaktis bus minima visoje šalyje, šventiniai renginiai vyks Latvijoje ir Estijoje

Šią dieną prieš trisdešimt metų įvyko Baltijos kelias. Daugiau kaip milijonas Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų susikibo rankomis, sudarydami žmonių grandinę, nusidriekusią per Baltijos šalis, taip simboliškai atskirdami Baltijos valstybes nuo Sovietų Sąjungos ir išreikšdami norą būti laisvais.

Minint šią sukaktį visoje šalyje organizuojami renginiai. Vilniuje, Katedros aikštėje vyks pagrindinis koncertas, kuriame daina „Bunda jau Baltija“ skambės per Lietuvos žmonių dovanotus radijo imtuvus. Iš jų sukurta išskirtiinė, rekordinė instaliacija.

Baltijos šalys, Lenkija ir Rumunija paragino kitas Europos valstybes labiau prisidėti prie stalinizmo ir nacizmo nusikaltimų tyrimų, kad būtų užkirstas kelias manipuliuoti istorija. Bendrą pareiškimą 80-ųjų Molotovo-Ribentropo pakto metinių proga paskelbė Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Rumunijos užsienio reikalų ministrai.

Premjeras Saulius Skvernelis šiandien su Latvijos ministru pirmininku Kriišjaniu Kariniu turėtų aptarti šios šalies poziciją dėl ketinimų pirkti Astravo atominėje elektrinėje pagamintą elektrą. Latvijos vyriausybė praėjusią savaitę paskelbė, kad Lietuvai nutraukus elektros energijos prekybą su Baltarusija, ji perkels elektros prekybą ties Latvijos siena. Lietuvos pareigūnai nerimauja, kad tokiu būdu Astravo jėgaiinėje pagaminta elektra per Latviją pateks į bendrą rinką.

Tatrų kalnuose, per kuriuos eina Lenkijos ir Slovakijos siena, nuo žaibų smūgio žuvo mažiausiai penki žmonės, įskaitant du vaikus, o dar per 100 žmonių buvo sužeisti, vakar netikėtai užklupus smarkiai audrai su žaibais ir perkūnija. Pasak gelbėtojų, žaibas trenkė į Gievonto viršukalnėje esantį didelį metalinį kryžių ir metalinę grandinę, esančią netoli viršūnės. Žaibas taip pat trenkė į netoliese esantį kalnų masyvą, kur buvo sužalotas Portugalijos pilietis.

Švietimo įstaigose trūksta ne tik mokytojų, bet ir daugiau nei 300 direktorių. Konkursai užtrunka penkis mėnesius ir daugiau. Savivaldybės nepatenkintos per ilgais konkursų terminai, mat galutinę datą, kada įvyks konkursai, derina Nacionalinė mokyklų vertinimo agentūra. Švietimo ministerija ėmėsi kurti mokyklų vadovų rezervą.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau