Žinios. Niujorkiečiai siekia pervadinti Penktosios aveniu dalį, kurioje įsikūręs Trumpo dangoraižis, Barako Obamos vardu

Baltijos šalys, Lenkija ir Rumunija paragino kitas Europos valstybes labiau prisidėti prie stalinizmo ir nacizmo nusikaltimų tyrimų, kad būtų užkirstas kelias manipuliuoti istorija. Bendrą pareiškimą 80-ųjų Molotovo-Ribentropo pakto metinių proga paskelbė Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Rumunijos užsienio reikalų ministrai.

Premjeras Saulius Skvernelis šiandien su Latvijos ministru pirmininku Kriišjaniu Kariniu turėtų aptarti šios šalies poziciją dėl ketinimų pirkti Astravo atominėje elektrinėje pagamintą elektrą. Latvijos vyriausybė praėjusią savaitę paskelbė, kad Lietuvai nutraukus elektros energijos prekybą su Baltarusija, ji perkels elektros prekybą ties Latvijos siena. Lietuvos pareigūnai nerimauja, kad tokiu būdu Astravo jėgaiinėje pagaminta elektra per Latviją pateks į bendrą rinką.

Pagrindiniame Jungtinių valstijų finansų ir ekonomikos centre Niujorke jau baiigiama surinkti 450 tūkstančių parašų po peticija, pagal kurią miesto merija turėtų pervadinti dalį garsiosios Penktosios Aveniu prezidento demokrato Barako Obamos vardu. Ši Niujorko demokratų iniciatyva nutaikyta į ne mažiau garsų prezidento Donaldo Trumpo dangoraižį, esantį kaip tik šioje gatvės dalyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau