„Labas rytas, Lietuva“ I d. Baltijos kelio fotografas Vytautas Daraškevičius: nebuvau profesionalas, bet jaučiau, kad savo noru darau kai ką svarbaus

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ eteryje – šventinis rugpjūčio 23-iosios rytas bei tiesioginė transliacija iš Katedros aikštės, kurioje visą dieną vyks Baltijos kelio minėjimo renginiai.

Pakilią nuotaiką kuria ne tik Gyčio Paškevičiaus atliekama daina „Mano kraštas“, bet ir Lietuvos pasididžiavimas – dvarai. Vienas žinomiausių yra Rokiškio rajone, Livonijos ordino riterio įkurtas net 18 hektarų plote – tai Ilzenbergo dvaras. Lietuvos ir Latvijos pasienyje sovietmečiu apleistas, bet dvarvietėje 2003-iasiais pradėtas rekonstruoti dabar gali pasigirti alėja, kuri driekiasi du kilometrus, sujungdama rūmų pastatą su šiuo metu Latvijos teritorijoje esančia koplyčia, centriniais rūmais bei atsinaujinančia ūkine veikla.

Kino naujienos: Baltijos poetinės dokumentikos meistrai, filme „Laiko tiltai“, postapokaliptinio pasaulio suvokimas dramoje „Mano akių šviesa“ su aktoriumi Casey Affleck'u bei garsiųjų „Piktųjų paukščių“ nuotykiai animaciniame filme visai šeimai.

Laidos redaktoriumi dirbęs tuometis LRT darbuotojas Vidmantas Putelis Baltijos kelyje debiutavo kaip pranešėjas, o jo manymu visa laida tebuvo greita improvizacija. Ryto laidoje jis prisiminė darbo ypatumus prieš 30 metų bei teigė, kad reikėjo atlikti viską itin tiksliai, kad keliaujantys žmonės atsirastų reikiamoje vietoje Baltijos kelyje.

Baltijos kelio istorijas pratesė fotografas Vytautas Daraškevičius, kuris sako, kad nebuvo profesionalas, bet jautė, kad savo noru daro kai ką svarbaus. Jo užfiksuotos akimirkos iki pat dabar brangiai vertinamos, o tam, kad jas užfiksuotų, sustodavo pamatęs vis ką nors ypatingo.

Jei atsidursite netoliese Katedros aikštės, išvysite beveik mėnesį laiko linksniuojamą radijo imtuvų instaliaciją, kurios dydis ir ją sudarančių aparatų gausa stebina ne vieną praeivį. Būtent apie šį kūrinį dar kartą pasakojo jo įkūrėjai ir sumanytojai – Ieva Makauskaitė ir Viačeslavas Mickevičius. Pastarieji sako, kad be pagalbos nebūtų ir instaliacijos, nes jų manymu buvo sukurta tik sniego gniūžtė, vėliau nuridenta nuo kalno tapusi sniego lavina.

I-ąją dalį užbaigia spaudos apžvalga su Audra Avižiūte.

Ved. Ignas Krupavičius.