Žinios. Švietimo įstaigose trūksta ne tik mokytojų – apie 300 jų naujus mokslo metus pasitiks ir be direktorių

Šią dieną prieš trisdešimt metų įvyko Baltijos kelias. Daugiau kaip milijonas Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų susikibo rankomis, sudarydami žmonių grandinę, nusidriekusią per Baltijos šalis, taip simboliškai atskirdami Baltijos valstybes nuo Sovietų Sąjungos ir išreikšdami norą būti laisvais.

Minint šią sukaktį visoje šalyje organizuojami renginiai. Vilniuje, Katedros aikštėje vyks pagrindinis koncertas, kuriame daina „Bunda jau Baltija“ skambės per Lietuvos žmonių dovanotus radijo imtuvus. Iš jų sukurta išskirtiinė, rekordinė instaliacija.

Švietimo įstaigose trūksta ne tik mokytojų, bet ir daugiau nei 300 direktorių. Konkursai užtrunka penkis mėnesius ir daugiau. Savivaldybės nepatenkintos per ilgais konkursų terminais, mat galutinę datą, kada įvyks konkursai, derina Nacionalinė mokyklų vertinimo agentūra. Švietimo ministerija ėmėsi kurti mokyklų vadovų rezervą.

Besiruošdamas priimti didžiojo septyneto vadovus Biarico kurorte Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas šiandien rengia dar vieną „nacionalinio dialogo“ dieną. Tokiu jo administracijos sumanytu būdu Makronas bando nuslopinti „geltonųjų liemenių“ protestus ir papildomai apsaugoti didžiojo septyneto forumo vietą. Savo ruožtu protestų dalyviai įžiūri Makrono politikoje tik stambiojo kapitalo diktatą.

Orai. Sportas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau