Žinios. Lietuvos ir Latvijos premjerai šiandien susitinka aptarti elektros iš Astravo klausimą

Šią dieną prieš trisdešimt metų įvyko Baltijos kelias. Daugiau kaip milijonas Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų susikibo rankomis, sudarydami žmonių grandinę, nusidriekusią per Baltijos šalis, taip simboliškai atskirdami Baltijos valstybes nuo Sovietų Sąjungos ir išreikšdami norą būti laisvais.

Minint šią sukaktį, visoje šalyje organizuojami renginiai. Vilniuje, Katedros aikštėje – pagrindinis koncertas, kuriame daina „Bunda jau Baltija“ skambės per Lietuvos žmonių dovanotus radijo imtuvus. Iš jų sukurta išskirtiinė, rekordinė instaliacija.

Premjeras Saulius Skvernelis šiandien su Latvijos ministru pirmininku Kriišjaniu Kariniu turėtų aptarti šios šalies poziciją dėl ketinimų pirkti Astravo atominėje elektrinėje pagamintą elektrą. Latvijos vyriausybė praėjusią savaitę paskelbė, kad Lietuvai nutraukus elektros energijos prekybą su Baltarusija, ji perkels elektros prekybą ties Latvijos siena.

Pagrindiniame Jungtinių Valstijų finansų ir ekonomikos centre Niujorke jau baigiama surinkti 450 tūkstančių parašų po peticija, pagal kurią miesto merija turėtų pervadinti dalį garsiosios Penktosios Aveniu prezidento demokrato Barako Obamos vardu. Ši Niujorko demokratų iniciatyva nutaikyta į ne mažiau garsų prezidento Donaldo Trampo dangoraižį, esantį kaip tik šioje gatvės dalyje.

Orai. Sportas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau