Žinios. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje – pasaulio balerinų puantų ekspozicija

Šią dieną prieš 30 metų įvyko Baltijos kelias. Daugiau kaip milijonas Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų susikibo rankomis, sudarydami žmonių grandinę, nusidriekusią per Baltijos šalis, taip simboliškai atskirdami Baltijos valstybes nuo Sovietų Sąjungos ir išreikšdami norą būti laisvais. Baltijos kelias surengtas minint 50-ies metų sukaktį nuo Baltijos šalių okupaciją lėmusio Molotovo-Ribentropo pakto – sovietų ir nacių sutarties pasidalyti Europą. Ši vienybės akcija pasaulyje tapo sėkmingo nesmurtinio pasipriešinimo simboliu.

Minint Baltijos kelio 30-metį visoje šalyje organizuojami renginiai. Vilniuje, Katedros aikštėje – pagrindinis koncertas, kuriame daina „Bunda jau Baltija“ skambės per Lietuvos žmonių dovanotus radijo imtuvus. Iš jų sukurta išskirtinė, rekordinė instaliacija.

Besiruošdamas priimti didžiojo septyneto vadovus Biarico kurorte Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas šiandien rengia dar vieną „nacionalinio dialogo“ dieną. Tokiu jo administracijos sumanytu būdu Macronas bando nuslopinti „geltonųjų liemenių“ protestus ir papildomai apsaugoti didžiojo septyneto forumo vietą. Savo ruožtu protestų dalyviai įžiūri Macrono politikoje tik stambiojo kapitalo diktatą.

Atnaujintoje Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus ekspozicijoje – prieškario primabalerinos, dailininkės Olgos Dubeneckienės iš karoliukų suverti scenos kostiumai, nuotraukos iš repeticijų, kuriose šokėjos – visai kitokios išvaizdos, nei šiandien matome scenoje. Muziejininkai iš fondų ištraukė ir žymiausių pasaulio balerinų batelius, kuriuos prieš beveik šimtą metų padovanojo Paryžiuje gyvenusi aktorė, režisierė Unė Babickaitė.

Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau