Panorama. Jausmingas pastarosios filmavimas Baltijos kelyje: nemontuota šio reportažo medžiaga studiją pasiekė likus vos 5 minutėms iki eterio

Žurnalistų darbas Baltijos kelio dieną buvo kupinas nuoširdžių emocijų ir greičio. Vienas iš žurnalisų, tos dienos Panoramai kūrusių reportažą, prisimena, kad visi jo kalbinti žmonės buvo pasiilgę laisvės, o darbas tą dieną buvo itin įtemptas – reportažas iš Baltijos kelio buvo vežamas 140-ies kilometrų per valandą greičiu ir studiją pasiekė likus vos penkioms minutėms iki laidos pradžios.

Baltijos kelio 30-mečio išvakarėse Vyriausybė surengė iškilmingą ceremoniją jam paminėti. Į renginį sukviestii kelio organizatoriai, dalyviai, kiti garbūs svečiai.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ketvirtadienį pranešė, kad pasitrauks iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos iki rugsėjo 6 dienos, kai partijos taryboje turėjo būti svarstomas klausimas dėl jo pašalinimo. „Aš jiems neduosiu tos galimybės (svarstyti)“, – žurnalistams sakė parlamento vadovas.

Seimo opozicija surinko parašus ir kreipėsi į Konstitucinį Teismą. Prašo, kad būtų išaiškinta, ar Vyriausybei įgaliojimai buvo suteikti tinkamai. Opozicija tikina, kad pasikeitė pusė ministrų ir reikėjo iš naujo tvirtinti Seime Vyriausybės programą, tačiau valdantieji to nepadarė, esą programa nesikeitė. Greito Konstitucio teismo sprendimo opozicija gali ir nesulaukti.

Seimas antradienį pritarė ekonomikos ir inovacijų ministro Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūrai į eurokomisarus. Iš viso balsavime dalyvavo 105 Seimo nariai, kurių 89 pasisakė už kandidatūrą, 10 buvo prieš, o 6 susilaikė.

Eliziejaus rūmuose priėmęs britų ministrą pirmininką Borisą Johnsoną, Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas sako, kad nebėra laiko persiderėti dėl Brexito, todėl tai – ne išeitis. Makronas atmetė galimybę, kad iš susitarimo galėtų būti išbrauktas punktas dėl Airijos sienos, ko siekia Johnsonas.

Italijos centro kairieji demokratai, didžiausia opozicinė jėga šalies parlamente, sako, kad bandytų formuoti naują valdančiąją koaliciją. Nepaisydama ankstesnių nesutarimų su populistiniu „Penkių žvaigždžių“ judėjimu, partija sako pasiryžusi su jais dirbti, jei taip užkirstų kelią į valdžią Mateo Salvinio nacionalistinei „Lygai“ ir kitiems kraštutiniams dešiniesiems. Gresiant likti už borto ir Salvinis prabilo apie galimybę toliau dirbti su „Penkiomis žvaigždėmis“.

Padaugėjus susirgimų erkiniu encefalitu, Vilniaus miesto savivaldybė nusprendė įrengti specialias erkių gaudykles. Ketvirtadienį Vingio parke savivaldybės atstovai pristatė šias gaudykles. Tiesa, tuo, kad erkių Vingio parke gausu, stebėjosi ir kolegė Dovilė Lisauskaitė iš LRT TELEVIZIJOS – 10 minučių pasivaikščiojusi Vingio parke ji sugavo dvi erkes, o dar vieną pamatė ropojančią marškinėliais. Įrengti erkių gaudyklę buvo sugalvota po to, kai pasipylė erkinio encefalito susirgimų, sako Vilniaus mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.

Klaipėdos prokuratūra pradėjo tyrimą dėl viešojo intereso gynimo dėl prie pat jūros Palangoje iškilusio pastato. Vietoje buvusių dušinių iškilo dviaukštis pastatas. Palangos savivaldybė ir Statybų inspekcija patikrino visus dokumentus – pažeidimų nerado, esą įvykdyta rekonstrukcija. Kilus abejonėms, ar čia nebus įrengtas gyvenamasis namas ar apartamentai, Palangos valdininkai žadėjo tikrinti, kad nebūtų vykdoma veikla, kuriai neišduotas leidimas.

Penktadienį minėsime ne tik Baltijos kelio 30-metį. Rugpjūčio 23-ąją pagerbiamas nacių ir sovietų totalitarinių režimų aukų atminimas.

Mažiausiai trys žmonės žuvo ir dar daugiau nei dvidešmt sužeisti per staiga kilusią audrą Lenkijos Tatrų kalnuose.

Rugsėjo mėnesį, bus įteikti UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionalinio registro liudijimai naujiems objektams. Šįvakar pristatome trijose šalies institucijose saugomus Simono Daukanto rankraščius.

Ved. Jovita Vitkauskė.