Žinios. Vilniuje įrengtos ekspertų itin skeptiškai sutiktos erkių gaudyklės

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis pranešė, kad palieka valstiečių partiją. Jis sako nenorįs partijos tarybai leisti svarstyti jo likimo.

Seimo pirmininko paviešintame Valstybės saugumo departamento dokumente apie parlamentarę Iriną Rozovą rodo, kad su Rusijos diplomatais tartasi dėl finansinės paramos partijai „Rusų aljansas“, kuriai politikė atstovauja.

Seimo opozicija surinko parašus ir kreipėsi į Konstitucinį Teismą. Prašo, kad būtų išaiškinta, ar Vyriausybei įgaliojimai buvo suteikti tinkamai. Opozicija tikina, kad pasikeitė pusė ministrų, reikėjo iš naujo tvirtinti Seime Vyriausybės programą, tačiau valdantieji to nepadarė, esą programa nesikeitė. Greito Konstitucio teismo sprendimo opozicija gali ir nesulaukti.

Seimas pritarė ekonomikos ir inovacijų ministro Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūrai į Europos Komisijos narius. Šiam sprendimui pritarė 89 Seimo nariai, prieš balsavo dešimt parlamentarų, susilaikė šeši politikai. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovo kandidatūrai jau pritarė Vyriausybė ir prezidentas Gitanas Nausėda, o dabar dėl jos dar spręs Europos Parlamentas.

Baltijos kelio trisdešimtmečio išvakarėse Vyriausybė surengė iškilmingą ceremoniją jam paminėti. Į renginį sukviesti Baltijos kelio organizatoriai, dalyviai, kiti garbūs svečiai.

Vilniuje moteriai gimdant namuose mirė naujagimis. Policijos duomenimis, 1979 metais gimusi moteris gimdė vandenyje su pribuvėja. Gimęs berniukas nerodė gyvybės ženklų. Jį gaivino atvykę greitosios medikai, vėliau jie konstatavo mirtį.

Šiemet erkiniu encefalitu susirgo per du šimtus žmonių, du mirė. Siekiant mažinti erkių populiaciją, Vilniaus mieste pastatytos gaudyklės. Ekspertai sako, kad tokios gaudyklės – lėšų švaistymas.

Klaipėdos prokuratūra pradėjo tyrimą dėl viešojo intereso gynimo dėl prie pat jūros Palangoje iškilusio pastato. Palangoje, šalia paplūdimio vietoj buvusių dUšinių iškilo dviaukštis pastatas. Palangos savivaldybė ir Statybų inspekcija patikrino visus dokumentus – pažeidimų nerado, esą įvykdyta rekonstrukcija. Kilus abejonėms, ar čia nebus įrengtas gyvenamasis namas ar apartamentai, Palangos valdininkai žadėjo tikrinti, kad nebūtų vykdoma veikla, kuriai neišduotas leidimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau