Žinios. Opozicija kreipsis į Konstitucinį Teismą: ar įgaliojimai atnaujintai Vyriausybei suteikti teisėtai?

Seimo opozicija ketina kreiptis į Konstitucinį Teismą, ar teisėtai priimtas sprendimas iš naujo suteikti įgaliojimus atnaujintai Vyriausybei. Opozicijos teigimu, Seimas turėjo priimti ne protokolinį nutarimą, o iš naujo frakcijose, komitetuose ir posėdyje svarstyti Vyriausybės programą. Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad Vyriausybės programa nėra pakeista nuo jos patvirtinimo kadencijos pradžioje ir Seimas konstatavo tik sprendimą veikti Vyriausybei ir tęsti programoje numatytus darbus.

Seimas apsispręs, ar prezidento siūlymu atleisti iš pareigų Lietuvos apeliacinio teismo teisėją Konstantiną Guriną ir Aukščiausiojo Teismo teisėją Egidijų Laužiką dėl teisėjo vardo pažeminimo. Gitanas Nausėda taip pat kreipėsi į Seimą dėl Apeliacinio teismo teisėjo Kęstučio Jucio atleidimo jo paties prašymu.

Į Vilnių šiandien atvyksta Sakartvelo prezidentė, Moldovos premjerė, Ukrainos Rados pirmininkas ir būrys kitų politikų bei analitikų. Jie dalyvaus Valdo Adamkaus tarptautinėje konferencijoje, kurioje daugiausia bus kalbama apie Europos Sąjungos ir NATO plėtrą į rytus. Nepaisant skeptiško vakarų požiūrio, konferencijos iniciatorius Žygimantas Pavilionis sako, kad reikia įtikinti vakarus, jog tik Ukrainos, Moldovos ir Sakartvelo bendrystė gali sustabdyti Kremliaus agresyvią politiką. Konferencijoje žadama aptarti ir Baltarusijos atominės elektrinės iššūkius regionui. Pasak Ž. Pavilionio, dar ne per vėlu įtikinti latvius ir estus nepirkti baltarusiškos elektros ir taip blokuoti elektrinę. Konferencijoje bus ir svečių iš Latvijos, kurie teigia, kad Lietuvai sustabdžius elektros importą iš Baltarusijos, ji perkels prekybą ties Latvijos siena.

Paminėti Baltijos kelią pasiryžę neįgalieji ketina pirmą kartą nuvažiuoti didelę dalį maršruto nuo Lietuvos iki Estijos. Iš sostinės startuojantys entuziastai pakeliui ketina sustoti miesteliuose, pabendrauti su vietiniais, o Rygoje ir Taline sulaukti daugiau neįgaliųjų, norinčių kartu nuvažiuoti bent dalį Baltijos kelio.

Sportas. Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau