„Labas rytas, Lietuva“ I d. „Panoramos“ reportažas apie Baltijos kelią: buvo vežamas 140 km/val. greičiu, laidą pasiekė prieš pat eterį

Šiandienos LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“ pradedama nuo rubrikos „Jaukūs namai“. Nedidelis kiemo plotas – ne kliūtis įkurti jaukią, estetišką ir visos šeimos poreikius atitinkančią lauko erdvę. Tuo įsitikinusi kraštovaizdžio architektė Lina Puodžiūtė, kuri dalinasi idėjomis ir patarimais, kaip įrengti mažą terasą. Pastarąja jau džiaugiasi vilnietis Ervinas Langis: jauno vyro teigimu, vietos jam ir jo šeimai čia tikrai pakanka.

„Radistai DJs“ ft. Dyson – „Go High“.

Toliau laidoje – bene aktualiausia šios savaitės tema: Baltijos kelio 30-metis. Žurnalistų darbas Baltijos kelio dieną buvo kupinas nuoširdžių emocijų ir greičio. Vienas iš žurnalistų, tos dienos „Panoramai“ kūrusių reportažą, prisimena, kad visi jo kalbinti žmonės buvo pasiilgę laisvės, o darbas tą dieną buvo itin įtemptas. Buvęs LRT TELEVIZIJOS žurnalistas Ričardas Sartatavičius priduria, kad reportažas iš Baltijos kelio buvo vežamas 140 kilometrų per valandą greičiu ir studiją pasiekė likus vos 5 minutėms iki laidos pradžios.

Neįšsigąskite – trumpas pasakojimas apie norvegų dailininką Edvardą Munchą ir jo paveikslus „Šauksmas“ bei „Madonna“. Abu šie simbolisto darbai buvo pavogti kaukėtų nusikaltėlių – tiesa, po beveik 2 metų jie sugrįžo atgal į muziejų.

Post Malone – „Sunflower“.

Pernelyg neatrūkime nuo Baltijos kelio temos. Laidoje – siužetas apie dar kelis šio įvykio herojus. Rytoj, per šios ypatingos akcijos minėjimą, visi vėl kviečiami ateiti ir stoti į atminties grandinę. Kaip ir prieš 30 metų jame dalyvaus ir keramikė Audronė Skarbaliūtė, o jos vyras menininkas, Sąjūdžio metraštininkas Leonas Glinskis būtinai ją nufilmuos.

„Baltasis Kiras“ – „Išgalvotas gyvenimas“.

Koks rytas be orų prognozės? O ji – puiki. „Su vakarykščio lietaus pabaiga atkeliauja saulėti, vasariški orai“, – taip sako Lietuvos hidrometerologijos Tyrimų ir plėtros skyriaus patarėjas dr. Donatas Valiukas. Sekmadienį temperatūra galimai pakils net iki 28 laipsnių! „Bus kuo pasidžiaugti“, – priduria klimatologas.

Monika Linkytė – „Ant Pasaulio Krašto“.

Po labai šiltų pažadų apie būsimus orus – dar viena Baltijos kelio perspektyva. Į LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studiją tiesiai iš Čikagos atvyksta čia gyvenantis Dobilas David Lukauskas ir jo sesuo Viktorija Trimbel. Lietuviai dalinasi ne tik savo prisiminimais apie išskirtinę žmonių grandinę, bet ir nuotrauka, kurioje, minėtos akcijos metu, užfiksuotas tas pats Dobilas!

Kiek vėliau – tiesioginė transliacija iš Panevėžio. Į jį vakar atvyko Baltijos keliu riedanti LRT kūrybinė komanda. Šis miestas sustojimui pasirinktas neatsitiktinai – būtent Panevėžyje, manoma, gimė Baltijos kelio idėja. Taip pat iš čia kilo lėktuvai, kurie filmavo tai, ką atsimename dabar. Plačiau apie tai – portalo LRT.lt žurnalistas Jonas Deveikis ir fotografas Justinas Stacevičius.

Pabaigai – lengva žinia iš užsienio. Menka paslaptis, kad iš Jungtinės Karalystės kilęs atlikėjas Edas Sheeranas – itin garsus. Toks garsus, kad jo gimtojoje šalyje atidaryta speciali paroda, kurioje eksponuojami įvairūs atlikėjo daiktai, net muzikantą vaizduojančios lėlės.

Bebe Rexha – „Meant To Be“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau