Žinios. Dėl skrydžių bendrovės „Ryanair“ pilotų streiko šiandieniniai skrydžiai iš Londono ir atgal gali neįvykti

Seimas apsispręs, ar iki pusantro hektaro apriboti miško žemės įsigijimą, paliekant galioti anksčiau jo priimtas pataisas, ar palaikyti prezidento veto ir šias pataisas atšaukti. Parlamentarai balsuos dėl prezidento Gitano Nausėdos siūlymo tokio ribojimo neįteisinti. Kaimo reikalų komitetas rekomenduoja Seimui atmesti prezidento siūlymą, komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas sako, kad miško žemės įsigijimą reikia riboti dėl nacionalinio saugumo. Šalies vadovo patarėjas Jaroslavas Neverovičius pripažino, kad miško žemės pirkimą riboti reikia, tačiau ne taip, kaip siūlo Seimas. Miško žemės apribojimai Lietuvoje iki šiol negaliojo.

Šiandien Seimas balsuos, ar pritarti Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūrai į Europos Komisijos narius. Po balsavimo Seime dėl Lietuvos atstovo kandidatūros dar spręs Europos Parlamentas. V. Sinkevičius kandidatuoja tapti pačiu jauniausiu Europos Komisijos nariu Bendrijos istorijoje: 28-erių metų politikas teigia, kad būsimas portfelis jam nebus svetimas, tačiau konkrečios srities neįvardina.

Teismas šiandien skelbs sprendimą dėl naftos užteršimu Rusijoje įtariamo verslininko Romano Ružečkos skundo dėl suėmimo. Teismo sprendimu Rusijos pilietis sulaikytas nuo liepos 18-os dienos ir laikomas Kauno tardymo izoliatoriuje. Įtariamasis skundu siekia, kad jam būtų paskirtos švelnesnės kardomosios priemonės. Verslininko ekstradicijos siekianti Rusijos teisėsauga įtaria, kad jis prisidėjo prie naftos užteršimo bendrovės „Transneft“ valdomame tinkle.

Po pirmojo oficialaus apsilankymo Berlyne, naujasis Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas šiandien turėtų Paryžiuje susitikti su Prancūzijos prezidentu, B. Johnsoas vis dar tikisi, kad dėl „Brexito“ su Jungtine Karalyste susitarusios Europos Sąjungos šalys sutiks išmesti iš sutarties sienos tarp Šiaurės Airijos ir Airijos respublikos klausimą. Bet neatrodo, kad po B. Johnsono derybų su A. Merkel kas nors pasikeitė.

Airijos pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ nesugebėjo sustabdyti Jungtinėje Karalystėje dirbančių kompanijos pilotų streiko, taigi šiandieniniai skrydžiai iš Londono ir atgal gali ir neįvykti. Britų pilotai gali streikuoti ir rytoj.

Amerikiečių astronautai Nick Hague ir Andrew R. Morgan išėjo į atvirą kosmosą ir sumontavo naują tarptautinės kosminės stoties švartavimosi įrenginį, skirtą komercinių kompanijų erdvėlaiviams priimti.

Sportas. Orai.