Žinios. Šiandien Seimas balsuos, ar pritarti Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūrai į Europos Komisijos narius

Šiandien Seimas balsuos, ar pritarti Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūrai į Europos Komisijos narius. Po balsavimo Seime dėl Lietuvos atstovo kandidatūros dar spręs Europos Parlamentas. V. Sinkevičius kandidatuoja tapti pačiu jauniausiu Europos Komisijos nariu Bendrijos istorijoje: 28-erių metų politikas teigia, kad būsimas portfelis jam nebus svetimas, tačiau konkrečios srities neįvardina.

Taip pat Seimas apsispręs, ar prezidento siūlymu atleisti iš pareigų Lietuvos apeliacinio teismo teisėją Konstantiną Guriną ir Aukščiausiojo Teismo teisėją Egidijų Laužiką dėl teisėjo vardo pažeminimo. Gitanas Nausėda taip pat kreipėsi į Seimą dėl Apeliacinio teismo teisėjo Kęstučio Jucio atleidimo jo paties prašymu.

Į Vilnių šiandien atvyksta Sakartvelo prezidentė, Moldovos premjerė, Ukrainos Rados pirmininkas ir būrys kitų politikų bei analitikų. Jie dalyvaus Valdo Adamkaus tarptautinėje konferencijoje, kurioje daugiausia bus kalbama apie Europos Sąjungos ir NATO plėtrą į rytus. Nepaisant skeptiško vakarų požiūrio, konferencijos iniciatorius Žygimantas Pavilionis sako, kad reikia įtikinti vakarus, jog tik Ukrainos, Moldovos ir Sakartvelo bendrystė gali sustabdyti Kremliaus agresyvią politiką. Konferencijoje žadama aptarti ir Baltarusijos atominės elektrinės iššūkius regionui. Pasak Ž. Pavilionio, dar ne per vėlu įtikinti latvius ir estus nepirkti baltarusiškos elektros ir taip blokuoti elektrinę. Konferencijoje bus ir svečių iš Latvijos, kurie teigia, kad Lietuvai sustabdžius elektros importą iš Baltarusijos, ji perkels prekybą ties Latvijos siena.

Kinijos sostinėje prasidėjo robotų technologijoms skirta tarptautinė konferencija. Vis sparčiau tobulėjant kompiuteriams, daug dešimtmečių tobulinti kariniai ir pramoniniai robotai jau žengia į žmonių pasaulį.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau