Žinios. Vijūnėlės „dvaro“ atomazga: pastatas bus griaunamas, Malinauskas gėdijasi valstybės sprendimo

Dėl Rusų aljanso narės Irinos Rozovos veiklos Seimas atliks parlamentinį tyrimą, bus steigiama laikinoji komisija. Paaiškėjo, kad Rozova negavo leidimo dirbti su slapta informacija, nes nuslėpė ryšius su Rusijos diplomatais. Taip pat bus aiškinamasi, kodėl tie, kurie informaciją gavo anksčiau – keli Seimo nariai ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis – jos iki šiol nepaviešino.

Aplinkos ir Teisingumo ministerijos nusprendė, kad Vijūnėlės „dvaras“ negali būti perimtas visuomenės reikmėms, o tai reiškia, kad pastatas turi būti griaunamas. Tokia išvada šiandien pateikta Vyriausybei. Vijūnėlės „dvarą“ Druskininkų savivaldybė siūlėsi išpirkti ir paversti Čiurlionio menų mokykla. Druskininkų meras Ričardas Malinauskas išreiškė pasipiktinimą ministerijų išvada. Aplinkos ir teisingumo ministrai žada, kad ilgai laukti griovimo darbų nereikės.

Palangoje, šalia paplūdimio, vietoje senų dušinių iškilo dviaukštis pastatas. Palangos savivaldybė ir Statybų inspekcija patikrino visus dokumentus – pažeidimų nerado, esą įvykdyta rekonstrukcija. Kilus abejonėms, ar čia nebus įrengtas gyvenamasis namas, ar apartamentai, valdininkai žada tikrinti, kad nebūtų vykdoma veikla, kuriai neišduotas leidimas.

Artėjant rudeniui mokytojai skundžiasi – mokyklose dar daugiau sumaišties nei pernai. Žiemą streikavę pedagogai išsikovojo savo – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nuo rudens patobulino etatinio mokytojų darbo užmokesčio modelį. Tačiau dabar, pasak mokytojų, dar daugiau chaoso. Ministerija atsako, kad reikia pažiūrėti, kaip pavyks įgyvendinti šį etapą, o visiems naujiems patobulinimams reikia papildomų pinigų.

Lietuvoje vakar surengtos kratos, atliekant tarptautinį tyrimą dėl prekybos sprogmenimis internete. Naujienų agentūra „Reuters“ skelbia, kad teisėsauga tiria vienos interneto svetainės, vienijančios apie 3 tūkst. žmonių, veiklą. Lietuvos policijos atstovas pranešė, kad veiksmuose dalyvavo ir Lietuvos policija. Nei sulaikytųjų, nei lietuvių forumo vartotojų nebuvo.

Daniją šokiravo Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento Donaldo Trumpo sprendimas nukelti vizitą, kai jos premjerė siūlymą parduoti Grenlandiją pavadino absurdu. Mettė Frederiksen sako nustebinta ir suerzinta, bet krizę neigia. D. Trumpas į Kopenhagą tikriausiai nebenuvyks, nes tai turėjo būti valstybinis vizitas. Jį kvietė ne premjerė, o karalienė, ir net D. Trumpo rėmėjai jo akibrokštą vadina monarchės įžeidimu.

Baltijos jūroje išbandomos naujausios technologijos, skirtos Europos Sąjungos kariniam saugumui jūroje. Mokslininkai bepilotėmis priemonėmis fiksuos vaizdus ore, ant vandens ir po vandeniu bei perduos šią informaciją tiesiai į krantą.

Sportas. Kėdainių „Nevėžis“ dar turi vilčių neišnykti iš LKL žemėlapio. Nors Lietuvos krepšinio lyga pirmadienį paskelbė, kad artėjančiame sezone „Nevėžis“ pirmenybėse nedalyvaus, nes negavo licencijos. LKL valdyba šiandien paliko „Nevėžiui“ viltį, nes LKL klubai siekia, kad rungtynių skaičius nemažėtų ir pirmenybėse liktų 10 komandų. Tam nepritarė tik didelį krūvį Eurolygoje turintis Kauno „Žalgiris“. Tačiau pirmenybę LKL teikia Nacionalinėje krepšinio lygoje žaidžiančiai „Jonavos“ komandai. Tik jei „Jonavos“ komanda nesutiktų su LKL keliamomis sąlygomis dėl prisijungimo, galimybę turės „Nevėžis“. Tačiau Kėdainių klubas iki penktadienio turėtų įvykdyti LKL keliamus reikalavimus dėl licencijos.

Vengrijos Segedo mieste prasidėjo pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas. Jame bus kovojama ir dėl kelialapių į Tokijo olimpines žaidynes. Planetos pirmenybėse dalyvaus 6 Lietuvos įgulos, kurių pagrindinis tikslas – bilietai į Tokiją. Šiandien pirmieji iš lietuvių atrankos plaukimuose startuos pasaulio vicečempionas Artūras Seja – olimpinėje vienviečių baidarių 200 m distancijoje, ir Europos čempionas Henrikas Žustautas – neolimpiniame 200 m vienviečių kanojų nuotolyje.

Lietuvos krepšinio rinktinė baigė rengtis Kinijoje vyksiančioms pasaulio pirmenybėms. Pasak trenerio Dainiaus Adomaičio, rinktinė į Aziją išskrenda geros nuotaikos.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau