„Laba diena, Lietuva“. „Facebook“ teisinasi, tačiau ir toliau kaupia asmeninę vartotojų informaciją

Rugpjūčio 21-oji, trečiadienis. LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“ šiandien Jums parengė:

Naujas LRT tyrimas: tarša uoste – neįveikiama. Lenktynėse dėl uosto krovos rekordų aplinkosaugai vietos neliko. Nors jau ne vienerius metus klaipėdiečiai skundžiasi taršia krova, Lietuva, skirtingai nei kaimyninė Latvija, neskuba pasinaudoti Europos Sąjungos parama oro kokybei gerinti. Kaip išsiaiškino LRT tyrimų skyrius, geležies rūda, dėl kurios keliamos taršos piktinasi Klaipėdos gyventojai, atkeliauja iš Rusijos prezidentui artimo oligarcho gamyklos. Nepaisant skundų, šią rūdą kraunanti įmonė planų nekeičia, o uosto direkcija neskuba prisidėti prie taršos mažinimo.

Kita tema: Lietuvoje – antra listeriozės auka. Studijoje pokalbis su Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Epidemiologinės priežiūros skyriaus vedėja Galina Zagrebneviene. Listeriozė – bakterinė infekcija, kuri gana reta ir klastinga, pagrindinis užsikrėtimo ja būdas – per maistą. Ligą pernešinėja ir gyvūnai – šunys, katės, karvės bei kiti. Kaip apsisaugoti ir išvengti susirgimų? Apie tai ir dar daugiau – pokalbis studijoje.

Prezidento Valdo Adamkaus tarptautinė konferencija – jau rytoj. LRT reporteris Edvardas Špokas kalbina konferencijos iniciatorių – Seimo narį, diplomatą Žygimantą Pavilionį. Jo teigimu, ši konferencija pirmąkart vyks prezidentiniu lygmeniu – Lietuvoje lankysis daugybė aukštų pareigūnų.

Dar viena aktuali šios dienos tema: „Facebook“ teisinasi, tačiau ir toliau kaupia asmeninę vartotojų informaciją. Studijoje lankosi LRT TELEVIZIJOS užsienio naujienų redaktorius Aurimas Piečiukaitis, kuris plačiau apžvelgia esamą situaciją dėl „Facebook“. Milijoninės baudos už asmeninės informacijos kaupimą, socialinių tinklų gigantės „Facebook“ nebaugina. Kam ir kodėl naudinga, kad informacija būtų renkama ir klasifikuojama? Ką „Facebook“ pasiūlys šį kartą?

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas dėl Seimo narės Irinos Rozovos teiks laikinąją komisiją. Paaiškėjo, kad I. Rozova leidimo dirbti su slapta informacija negavo, nes nuslėpė kontaktus su Rusijos diplomatais. Uždarame posėdyje Seimo komiteto nariams pristatytas Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio pateiktas raštas iš Valstybės saugumo departamento, prieš pusantrų metų užkirtęs I. Rozovai kelią gauti leidimą dirbti su slapta informacija. Studijoje Dainius Gaižauskas, Seimo NSGK pirmininkas, komentuoja esamą situaciją.

Kiek linksmesnės naujienos apie latvių ir estų muzikos žvaigždes. Muzikos prodiuseris Vaidas Stackevičius apžvelgia muzikos pasaulio padangę. Kuo esame panašūs, kuo skiriamės nuo kaimynų, kur muzikos skonis išsiskiria? Tiesioginis teletiltas į Latviją, kur Jazzu ir atlikėjai iš Latvijos bei Estijos atlieka muzikinį kūrinį kartu.

LRT komanda ir toliau keliauja Baltijos keliu. Tiesa, ji jau artėja prie Lietuvos ir lankosi Bauskėje, kurioje, sako, gyvena apie 6 proc. lietuvių. Kiek ir kokių lietuvių Deividas Jursevičius ten sutiko – tiesioginėje transliacijoje.

Išsami artimiausių dienų prognozė. Lietus nesitrauks, vis stipriau jausime artėjant rudenį. Plačiau apie tai – sinoptikė Edita Gečaitė.

LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ pabaigoje – jau tradicinė socialinių tinklų naujienų apžvalga. Šįkart ji – su Karolina Panto. Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau