Žinios. Užsienio šaltinių duomenimis, vyksta tyrimas dėl prekybos sprogmenimis internete: dalyvavo ir Lietuvos policija

Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas dėl Seimo narės Irinos Rozovos teiks laikinąją komisiją. Paaiškėjo, kad I. Rozova leidimo dirbti su slapta informacija negavo, nes nuslėpė kontaktus su Rusijos diplomatais. Uždarame posėdyje Seimo komiteto nariams pristatytas Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio pateiktas raštas iš Saugumo departamento, prieš pusantrų metų užkirtęs I. Rozovai kelią gauti leidimą dirbti su slapta informacija. Taip pat bus aiškinamasi, kodėl šios informacijos V. Pranckietis nepaviešino anksčiau. I. Rozovos istorija lygynama su iš Seimo nario posto pasitraukusio Mindaugo Basčio.

Aplinkos ministerija parengė išvadą, kad reikia vykdyti teismo sprendimą: griauti „Vijūnėlės“ dvarą Druskininkuose. Vyriausybė yra gavusi Druskininkų valdžios prašymą „Vijūnėlės“ dvarą perimti visuomenės reikmėms ir jame įrengti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklą. Lietuvos Aukščiausiasis teismas liepos viduryje antrą kartą paskelbė, kad „Vijūnėlės“ dvaras turi būti nugriautas, tačiau Druskininkų valdžia ir toliau stengiasi pastatą išsaugoti.

Lietuvoje vakar surengtos kratos, atliekant tarptautinį tyrimą dėl prekybos sprogmenimis internete. Naujienų agentūra „Reuters“ skelbia, kad teisėsauga tiria vienos interneto svetainės, vienijančios apie 3 tūkst. žmonių, veiklą. Lietuvos policijos atstovas pranešė, kad veiksmuose dalyvavo ir Lietuvos policija. Nei sulaikytųjų, nei lietuvių forumo vartotojų nebuvo.

Artėjant rudeniui, mokytojai skundžiasi: mokyklose dar daugiau sumaišties nei pernai. Žiemą streikavę pedagogai išreikalavo, jog švietimo, mokslo ir sporto ministerija nuo rudens patobulintų etatinio mokytojo darbo užmokesčio modelį. Tačiau dabar mokytojai skundžiasi dar didesniu chaosu, o ministerija atsako, kad reikia pažiūrėti, kaip pavyks įgyvendinti šį etapą, o tolimesniems patobulinimams reikia papildomų pinigų.

Donaldas Trumpas nusprendė rugsėjį nebevykti į Daniją, kai jos premjerė atmetė jo siūlymą pirkti Grenlandiją. D. Trumpas pagyrė Daniją, bet preiškė, kad tiesus Mette Frederiksenpasisakymas leis abiems šalims sutaupyti pinigų, atidedant vizitą. D. Trumpo sprendimas nustebino Danijos karališkąją šeimą, nes apsilankyti Kopenhagoje jį buvo pakvietusi karalienė, o ne premjerė.

Nors atsisakė vizito Danijoje, į Didžiojo septyneto susitikimą Prancūzijoje D. Trumpas nuvyks. JAV prezidentas ir vėl pareiškė, kad į išskirtinį klubą derėtų susigrąžinti Rusiją. Vladimiras Putinas išmestas iš Didžiojo aštuoneto, kai prieš penkerius metus okupavo Krymą. Tačiau D. Trumpas tikina – Rusijos pašalinimas buvo Barako Obamos kerštas už tai, kad V. Putinas jį pergudravo.

Į Valdovų rūmų muziejų atvežtas paveikslas, kuriame vaizduojama Maskvos caro Vasilijaus Šuiskio ištikimybės priesaika Abiejų Tautų Respublikos seime. Ukrainoje, Lvovo istorijos muziejaus išsaugotas, Lenkijoje restauruotas meno kūrinys Lietuvoje bus eksponuojamas dvejus metus.

Orai. Sportas. Ved. Ignas Andriukevičius.