„Labas rytas, Lietuva“ II d. Kino festivalio „Baltijos banga 2019“ organizatoriai: šis renginys gimė minint Baltijos kelią

II-oji „Labas rytas, Lietuva“ dalis prasideda pokalbiu apie artėjantį kino festivlį „Baltijos banga“. Studijoje režisierius Audrius Stonys, prodiuserė Ieva Norvilienė ir kino kritikė Rasa Paukštytė. Ko galima tikėtis šiemet? Kokios tradicijos susiformavo per pastaruosius 11 festivalio metų? Kokia laukia programa ir svarbiausia – „Baltijos banga“ tradiciškai prasidės minint Baltijos kelią.

Įdomybės: Šiaurės Makedonijoje – pasaulio parasparnių čempionatas. Jis vyko jau 16 kartą. Dalyvavo 150 parasparnininkų. Čempionatą laimėjo italas ir prancūzė.

Siužetas apie ūkininką-pilotą, susipažinkite – Laurynas Griauzdė. Iš už debesies išlendanti vasaros saulė Lietuvoje džiugina ir ūkininkus, ir pilotus. Ir vieniems, ir kitiems tai pats geriausias oras. O ką daryti, jei esi ir pilotas, ir ūkininkas? Beieškodamas atsakymo į šį klausimą Laurynas Griauzdė Kupiškio rajone įsirengė aerodromą.

Idėjų festivalis – „Laisvės piknikas“. Organizatoriai sako, kad festivalio tikslas – skatinti dialogą visuomenėje pačiomis svarbiausiomis temomis: politinėmis, ekonominėmis, švietimo ir t.t. Studijoje vieši festivalio rengėjai, tai iššūkio „Einantis Baltijos kelias“ iniciatorė Vlada Musvydaitė ir pagrindinis rengėjas Mykolas Markauskas.

Kviečiame susipažinti su papuošalais, įkvėptais architektūros, ir jų kūrėja Ramune Senkuviene. Iš polimerinio molio gimstantys kaklo papuošalaii ir auskarai „iškepa" tiesiog jos namų orkaitėje. „Tik paskutiniais metais įsidrąsinau vadintis papuošalų kūrėja", - pokalbį pradeda Ramunė, rodydama savo darbus. Papuošalai jos rankose gimsta iš polimerinio molio arba kitaip – modelino.

Ekspedicija Baltijos keliu tęsiasi. Tiesioginis tiltas į Latviją, kur Eglė Bučelytė pristato šios dienos kelionės detales.

Spaudos apžvalga su Modestu Naudžiumi. Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau