Žinios. Borisas Johnsonas derėtis dėl geresnių išstojimo iš ES sąlygų šiandien vyksta pas Angelą Merkel

Naujas LRT tyrimas: Lenktynėse dėl uosto krovos rekordų aplinkosaugai vietos neliko. Nors jau ne vienerius metus klaipėdiečiai skundžiasi taršia krova, Lietuva, skirtingai nei kaimyninė Latvija, neskuba pasinaudoti Europos Sąjungos parama oro kokybei gerinti. Kaip išsiaiškino LRT tyrimų skyrius, geležies rūda, dėl kurios keliamos taršos piktinasi Klaipėdos gyventojai, atkeliauja iš Rusijos prezidentui artimo oligarcho gamyklos. Nepaisant skundų, šią rūdą kraunanti įmonė planų nekeičia, o Uosto direkcija neskuba prisidėti prie taršos mažinimo.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas posėdyje svarstys medžiagą, užkirtusią galimybę parlamentarei Irinai Rozovai gauti leidimą dirbti su slapta informacija. Paviešinti žvalgybos duomenis paprašė opoziciniai konservatoriai. Pasak jų, pernai sausį Seimo pirmininkas gavo neįslaptiną raštą iš Valstybės saugumo departamento, kodėl Rozovai nesuteikta teisė dirbti su slapta informacija, todėl norima, kad su juo būtų supažindinti ir Seimo nariai bei visuomenė.

Prezidentas Gitanas Nausėda per oficialų vizitą Estijoje pasiūlė steigti specialų Europos Sąjungos koordinatorių rūpintis Baltijos šalių elektros tinklų atjungimu nuo posovietinės sistemos ir sinchronizavimu su Vakarų Europa. Savo ruožtu Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid pareiškė palaikanti idėją apmokestinti į Baltijos šalių rinką iš Rusijos patenkančią elektrą, bet nuo komentarų apie Baltarusijos atominės elektrinės situaciją susilaikė. Per vizitą Taline prezidentas išgirdo Kersti Kaljulaid motyvus dėl jos susitikimo su Vladimiru Putinu. Gitanas Nausėda sako gerbiantis Estijos vadovės sprendimą susitikti su Rusijos prezidentu, bet tvirtina, kad Lietuva nebūtinai seks šiuo pavyzdžiu. Savo kalboje Lietuvos prezidentas pasveikino estus artėjančios nacionalinės Pergalės dienos proga.

Molėtų teismas pradės nagrinėti prekyba poveikiu kaltinamo buvusio Anykščių mero Kęstučio Tubio bylą. Specialiųjų tyrimų tarnyba ir prokuratūra anksčiau pranešė, kad Tubis galėjo pasinaudoti savo tarnybine padėtimi. Manoma, kad iš dviejų verslininkų politikas reikalavo finansinės paramos paties vadovaujamam visuomeniniam rinkimų komitetui, rengiantis šių metų savivaldybių merų ir tarybų rinkimams. Įtariama, kad už tai buvęs Anykščių meras verslininkams sutarė atsilyginti paslaugomis. Už prekybą poveikiu gresia bauda, areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Šiandien vienas pagrindinių Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos rėmėjų – naujasis britų konservatorių premjeras Borisas Johnsonas lankysis Berlyne. Johnsonas bandys derėtis su pagrindine Europinės integracijos rėmėja – kanclere Angela Merkel dėl nuolaidų, leisiančių Jungtinei karalystei prisiimti kuo mažiau su Brexitu susijusių įsipareigojimų. Nors Džonsonas tikina, kad Europos šalys nusileiis jo spaudimui, labai abejotina, kad taip atsitiks, bent jau kol nepaaiškės, ar Džonsono vyriausybė tikrai sugebės išsilaikyti iki planuojamos Brexito datos – spalio 31-osios.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau