Žinios. Ministrų kabinetas svarstys siūlymą drausti gyvūnų pasirodymus cirke

Naujas LRT tyrimas: Lenktynėse dėl uosto krovos rekordų aplinkosaugai vietos neliko. Nors jau ne vienerius metus klaipėdiečiai skundžiasi taršia krova, Lietuva, skirtingai nei kaimyninė Latvija, neskuba pasinaudoti Europos Sąjungos parama oro kokybei gerinti. Kaip išsiaiškino LRT tyrimų skyrius, geležies rūda, dėl kurios keliamos taršos piktinasi Klaipėdos gyventojai, atkeliauja iš Rusijos prezidentui artimo oligarcho gamyklos. Nepaisant skundų, šią rūdą kraunanti įmonė planų nekeičia, o Uosto direkcija neskuba prisidėti prie taršos mažinimo.

Ministrų kabinetas svarstys siūlymą drausti laukinių žinduolių, paukščių, roplių ir varliagyvių pasirodymus cirke. Aplinkos ministerijos teigimu, gyvūnų naudojimas cirke nesuderinamas su jų gerovės standartais – prieš juos naudojamas smurtas, gyvūnai vežami iš vienos vietos į kitą tūkstančius kilometrų, o taip neįmanoma užtikrinti jų poreikių. Teigiama, kad draudimas neužkirstų kelio gyvūnus naudoti pasirodymams stacionariose vietose, pavyzdžiui, delfinų pasirodymams delfinariumuose. Jei siūlymui būtų pritarta, jis įsigaliotų nuo kitų metų lapkričio. Gyvūnų išnaudojimą cirke riboja 24 Europos valstybės.

Jungtinių Valstijų prezidentas pranešė, kad atideda susitikimą su Danijos ministre pirmininke, nes ji nesusidomėjo pasiūlymu parduoti Grenlandiją Jungtinėms Valstijoms. Danų premjerė Metė Frederiksen anksčiau sakė, kad Trumpo idėja nusipirkti iš Danijos Grenlandiją yra „absurdiška diskusija“, ir pakartojo, jog ši autonomiškoji Danijos teritorija, kurios didžiąją dalį dengia ledas, yra neparduodama. Beveik 60 tūkstančių gyventojų turinčioje Grenlandijoje prieš 7 dešimtmečius Vašingtonas įkūrė oro bazę. Amerikos prezidentas Danijoje turėjo lankytis rugsėjo 2-ąją.

Šiandien Kelno mieste duris atveria viena didžiausių pasaulyje mugių, skirtų vaizdo žaidimams. Naujausios skaitmeninės technologijos jau leidžia žaisti beveik visur ir su bet kokiu įrenginiu, bet svarbiausia – pačios žaidimų idėjos. Parodoje galima pamatyti naujausius šio bene moderniausio meno kūrinius.

Orai. Sportas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau