Žinios. LRT tyrimas atskleidė, kad Klaipėdos uostui kova su tarša – visai ne prioritetas

Naujas LRT tyrimas: Lenktynėse dėl uosto krovos rekordų aplinkosaugai vietos neliko. Nors jau ne vienerius metus klaipėdiečiai skundžiasi taršia krova, Lietuva, skirtingai nei kaimyninė Latvija, neskuba pasinaudoti Europos Sąjungos parama oro kokybei gerinti. Kaip išsiaiškino LRT tyrimų skyrius, geležies rūda, dėl kurios keliamos taršos piktinasi Klaipėdos gyventojai, atkeliauja iš Rusijos prezidentui artimo oligarcho gamyklos. Nepaisant skundų, šią rūdą kraunanti įmonė planų nekeičia, o Uosto direkcija neskuba prisidėti prie taršos mažinimo.

Prezidentas Gitanas Nausėda per oficialų vizitą Estijoje pasiūlė steigti specialų Europos Sąjungos koordinatorių rūpintis Baltijos šalių elektros tinklų atjungimu nuo posovietinės sistemos ir sinchronizavimu su Vakarų Europa. Savo ruožtu Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid pareiškė palaikanti idėją apmokestinti į Baltijos šalių rinką iš Rusijos patenkančią elektrą, bet nuo komentarų apie Baltarusijos atominės elektrinės situaciją susilaikė. Per vizitą Taline prezidentas išgirdo Kersti Kaljulaid motyvus dėl jos susitikimo su Vladimiru Putinu. Gitanas Nausėda sako gerbiantis Estijos vadovės sprendimą susitikti su Rusijos prezidentu, bet tvirtina, kad Lietuva nebūtinai seks šiuo pavyzdžiu. Savo kalboje Lietuvos prezidentas pasveikino estus artėjančios nacionalinės Pergalės dienos proga.

Šiandien vienas pagrindinių Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos rėmėjų – naujasis britų konservatorių premjeras Borisas Johnsonas lankysis Berlyne. Johnsonas bandys derėtis su pagrindine Europinės integracijos rėmėja – kanclere Angela Merkel dėl nuolaidų, leisiančių Jungtinei karalystei prisiimti kuo mažiau su Brexitu susijusių įsipareigojimų. Nors Johnsonas tikina, kad Europos šalys nusileiis jo spaudimui, labai abejotina, kad taip atsitiks, bent jau kol nepaaiškės, ar jo vyriausybė tikrai sugebės išsilaikyti iki planuojamos Brexito datos – spalio 31-osios.

Šiandien galima atsisveikinti su pirmadienį mirusiu aktoriumi Rimgaudu Karveliu. Velionis pašarvotas Vilniaus laidojimo namuose „Nutrūkusi styga“, atsisveikinti galima nuo 15 val. Karstas išnešamas ketvirtadienį 14 valandą, laidotuvės Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau