Žinios. Ministras ragina mokyklas kūrybiškai ieškoti sprendimų, kuo vaikus užimti vasarą

Seimas protokoliniu nutarimu nusprendė iš naujo suteikti įgaliojimus atnaujintai Vyriausybei. Už tai vieningai balsavo valdantieji. Opozicija abejoja, ar taip įgaliojimus gavusios vyriausybės veikla bus teisėta ir žada sprendimą skųsti Konstituciniam Teismui.

Po susitikimo su savivaldybių atstovais ir mokyklų bendruomene švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pareiškė, kad mokslo metų trumpinti neketinama. Ministras ragina mokyklas kūrybiškai ieškoti sprendimų, kuo vaikus užimti vasarą. Ministras teigė, kad mokyklos ir savivaldybės bus konsultuojamos dėl ugdymo proceso, taip pat žadama daugiau lėšų neformalioms mokinių veikloms. Mokyklų ir tėvų atstovai teigia, kad idėjų, ką moksleiviams vasarą veikti apstu, bet finansavimo joms įgyvendinti trūksta.

Seimas lapkričio 2-ąją, Vėlines, paskelbė nedarbo diena, bet laisvadieniu taps nuo kitų – 2020 metų. Lapkričio 1-oji – Visų šventųjų diena – jau yra nedarbo diena. Lietuvoje per metus yra švenčiama 15 šventinių dienų, tačiau kiekvienais metais laisvadienių skaičius skiriasi, nes kai kurios šventės švenčiamos savaitgaliais.

Premjeras Saulius Skvernelis linkęs persvarstyti, ar draudimas lauko kavinėse prekiauti alkoholio išties reikalingas. Valstiečių lyderis ir sveikatos apsaugos ministras įsitikinę, kad draudimo atšaukti nėra reikalo. Verslininkai skaičiuoja, kad dėl draudimo gali užsidaryti pusantro šimto kavinių. Esą net tose kavinėse, kur žmonės dažniau užsuka kavos, o ne bokalo ar taurės, nebebus galima rengti tokių švenčių kaip vestuvės ar krikštynos.

Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid pareiškė palaikanti idėją apmokestinti į Baltijos šalių rinką iš Rusijos patenkančią elektrą. Tačiau po susitikimo su Lietuvos prezidentu nekomentavo Talino pozicijos dėl Astravo atominės elektrinės. Latvijos vyriausybė prieš savaitę paskelbė, kad Lietuvai nutraukus elektros importą iš Baltarusijos, ji perkels prekybą ties Latvijos siena.

Italijos premjeras Džiuzepė Kontė paskelbė ketinimą atsistatydinti iš karto po šiuo metu Senate vykstančių debatų. Kalbėdamas parlamentarams Kontė kritikavo vidaus reikalų ministrą, nacionalistinės „Lygos“ lyderį Mateo Salvinį. Kontė sako, kad Salvinis dėl asmeniinių ir politinių interesų įstūmė šalį į politinę krizę, ir jo elgesį vadina „neatsakingu“. Salvinis teigia, kad nebegali toliau dirbti kartu su koalicijos partneriais, populistiniu „Penkių žvaigždžių“ judėjimu, ir pateikė pasiūlymą balsuoti dėl nepasitikėjimo premjeru.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau