Žinios. Alkoholis ir lauko kavinės: Skvernelis linksta link draudimo persvarstymo, Karbauskis ir Veryga įstatymu neabejoja

Premjeras Saulius Skvernelis linkęs persvarstyti, ar draudimas lauko kavinėse prekiauti alkoholiu – išties reikalingas. „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įsitikinę, kad draudimo atšaukti nėra reikalo. Verslininkai skaičiuoja, kad dėl draudimo gali užsidaryti pusantro šimto kavinių.

Seimas lapkričio 2-ąją, Vėlines, paskelbė nedarbo diena, bet ji laisvadieniu taps nuo kitų – 2020 metų. Lapkričio 1-oji – Visų šventųjų diena – jau yra nedarbo diena. Lietuvoje per metus yra švenčiama 15 šventinių dienų, tačiau kiekvienais metais laisvadienių skaičius skiriasi, nes kai kurios šventės švenčiamos savaitgaliais.

Seimas protokoliniu nutarimu nusprendė iš naujo suteikti įgaliojimus atnaujintai Vyriausybei. Už įgaliojimų suteikimą balsavo 75 Seimo nariai, prieš buvo 27 politikai, susilaikė 9 parlamentarai. Sprendimas priimtas valdančiųjų politikų balsais. Opozicijai teisinis Vyriausybės atnaujinimo scenarijus sukėlė abejonių, ji ketina kreiptis į Konstitucinį Teismą, nes Vyriausybėje pasikeitė daugiau kaip pusė ministrų, o Seimas iš naujo nesvarstė Vyriausybės programos.

Po susitikimo su savivaldybių atstovais ir mokyklų bendruomene švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pareiškė, kad mokslo metų trumpinti neketinama. Ministras ragina mokyklas kūrybiškai ir drąsiai ieškoti geriausių sprendimų, kuo vaikus užimti, neva galima intensyvinti pamokas. Ministras teigia, kad mokyklos ir savivaldybės bus konsultuojamos dėl ugdymo proceso, taip pat žadama daugiau lėšų neformalioms mokinių veikloms. Mokyklų ir tėvų atstovai teigia, kad idėjų, ką moksleiviams vasarą veikti apstu, tačiau finansavimo joms įgyvendinti trūksta.

Seimas ketvirtadienį galutinai apsipręs, ar pritarti ekonomikos ir inovacijų ministro Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūrai į eurokomisarus. Dėl visos Europos Komisijos sudėties turi balsuoti Europos Parlamentas.

Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid pareiškė palaikanti idėją apmokestinti į Baltijos šalių rinką iš Rusijos patenkančią elektrą. Tačiau po susitikimo su Lietuvos prezidentu nekomentavo Talino pozicijos dėl Astravo atominės elektrinės. Latvijos vyriausybė prieš savaitę paskelbė, kad Lietuvai nutraukus elektros importą iš Baltarusijos, ji perkels prekybą ties Latvijos siena.

Europos Sąjunga sako, kad nėra alternatyvos susitarimui su Londonu dėl sienos tarp Airijos ir Šiaurės Airijos. Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas anksčiau paragino Europos Sąjungą iš naujo persiderėti dėl „Brexito“ susitarimo iš jo išbraukiant prieštaringai vertinamą dalį dėl sienos. B. Johnsonas šią savaitę keisti poziciją dėl „Brexito“ bandys įtikinti Vokietijos ir Prancūzijos lyderius.

Jungtinė Karalystė išreiškė susirūpinimą dėl be žinios dingusio savo konsulato Honkonge darbuotojo. Jis dingo darbo reikalais lankydamasis žemyninėje Kinijoje.

Šiandien laukiama Italijos ministro pirmininko Giuseppės Conte atsistatydinimo, vidaus reikalų ministrui ir nacionalistinės „Lygos“ lyderiui Mateo Salviniui nusprendus išardyti koaliciją, kurią buvo sudaręs su populistiniu „Penkių žvaigždžių“ judėjimu. Popiet G. Conte kreipsis į Italijos senatą ir prezidentui Sergio Mattarellai turėtų pranešti apie atsistatydinimą.

Sportas. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė baigia pirmąjį pasirengimo pasaulio čempionatui etapą. Liepos 22 dieną susirinkusi į pirmą treniruočių stovyklą Palangoje ir per mėnesį sužaidusi 6 kontrolinius susitikimus (3 iš jų laimėjusi) rytoj Dainiaus Adomaičio vadovaujama komanda paskutinę treniruotę surengs Vilniuje. Po jos 14 žaidėjų skris į Seulą, kur rinktinės laukia dar 3 kontrolinės rungtynės – su šeimininkais, Pietų Korėjos krepšininkais, su Angola ir su Čekija. Po jų paaiškės ir galutinis komandos 12-tukas, atstovausiantis Lietuvai Kinijoje vyksiančiame pasaulio čempionate. Pasak vieno olimpinio čempiono Valdemaro Chomičiaus, mūsų komanda yra pajėgi kautis su visais varžovais, tačiau kol kas jai trūksta susižaidimo ir stabilumo.

Puikus Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkų pasirodymas Europos lygos atrankos varžybose koreguoja A lygos pirmenybių tvarkaraštį.
Vėlesniam laikui atidedamos 2 Lietuvos čempionų rungtynės Vilniuje – rugpjūčio 23-iąją planuota dvikova su „Žalgiriu“ ir rugpjūčio 31 dieną turėjęs vykti susitikimas su „Riterių“ komanda.

Po sunkios klubo traumos į kortus sugrįžęs škotas Andy Murrayus vėl suklupo pirmąjame varžybų rate. Sinsinatyje pripažinęs prancūzo Richard Gasquet pranašumą, po savaitės Šiaurės Karolinoje buvęs vienas pajėgiausių pasaulio tenisininkų 6:7, 5:7 nusileido ir 73 pasaulio raketei amerikiečiui Tennysui Sandgrenui.

Orai.