Žinios. Seimas protokoliniu nutarimu nusprendė iš naujo suteikti įgaliojimus atnaujintai Vyriausybei

Seimas protokoliniu nutarimu nusprendė iš naujo suteikti įgaliojimus atnaujintai Vyriausybei. Už įgaliojimų suteikimą balsavo 75 Seimo nariai, prieš – 27, susilaikė – 9. Sprendimas priimtas valdančiųjų politikų balsais. Opozicijai Vyriausybės atnaujinimo scenarijus sukėlė abejonių, ji ketina kreiptis į Konstitucinį Teismą, nes Vyriausybėje pasikeitė daugiau kaip pusė ministrų, o Seimas iš naujo nesvarstė Vyriausybės programos.

Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid pareiškė palaikanti idėją apmokestinti į Baltijos šalių rinką iš Rusijos patenkančią elektrą, tačiau po susitikimo su Gitanu Nausėda, ji nekomentavo Talino pozicijos dėl Astravo atominės elektrinės. Latvijos Vyriausybė prieš savaitę paskelbė, kad Lietuvai nutraukus elektros importą iš Baltarusijos, ji perkels prekybą ties Latvijos siena. Estijoje viešintis Lietuvos prezidentas pasiūlė atkurti Baltijos šalių prezidentų susitikimus. Pasak G. Nausėdos, tokie susitikimai galėtų padėti gerinant Baltijos šalių ekonominę ir energetinę integraciją, sustiprintų regiono saugumą ir bendras pozicijas tarptautinėse organizacijose. Tokią nuomonę Lietuvos vadovas išsakė, susitikęs su Estijos prezidente Kersti Kaljulaid.

Po susitikimo su savivaldybių atstovais ir mokyklų bendruomene, švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pareiškė, kad mokslo metų trumpinti neketinama. Ministras ragina ieškoti kūrybiškų sprendimų, kuo vaikus užimti, siūloma intensyvinti pamokas. Moksleivių tėvai atrėžia, jog veiklos mokiniams – apstu, tačiau finansavimo šiems užsiėmimams trūksta.

Seimas ketvirtadienį galutinai apsispręs, ar pritarti ekonomikos ir inovacijų ministro Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūrai į eurokomisarus. Dėl visos Europos Komisijos sudėties turi balsuoti Europos Parlamentas. Jei V. Sinkevičius taptų eurokomisaru, jis būtų jauniausias per visą Europos Sąjungos istoriją. Dabartinis eurokomisaras Stasys Jakeliūnas teigė neremsiantis V. Sinkevičiaus, esą jis atstovauja verslui, o ne visiems Lietuvos žmonėms.

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonasoficialiai paragino Europos Sąjungą iš naujo persiderėti dėl „Brexito“ susitarimo, iš jo išbraukiant prieštaringai vertinamą dalį dėl Šiaurės Airijos ir Airijos sienos. B. Johnsonas sako, kad susitarimas dėl Airijos sienos yra netinkamas, nedemokratiškas ir kelia grėsmę trapiai taikai regione. Šią savaitę B. Johnsonas dėl „Brexito“ bandys įtikinti Vokietijos ir Prancūzijos lyderius.

Šiandien laukiama Italijos ministro pirmininko Giuseppe Conte atsistatydinimo, kai vidaus reikalų ministras ir nacionalistinės „Lygos“ lyderis Matteo Salvini apsisprendė išardyti koaliciją, kurią buvo sudarę su populistiniu 5 žvaigždučių judėjimu. Jei G. Conte nepareikš atsistatydinąs, M. Salvini sieks balsavimo dėl nepasitikėjimo Vyriausybe.

Jungtinėms Valstijoms išbandžius vidutinio nuotolio sparnuotąją raketą, Rusija Vašingtoną apkaltino didinant karinę įtampą. Prie kritikos prisidėjo ir Kinija, pareiškusi, kad Amerika taip pradės naujas ginklavimosi varžybas. Jungtinės Valstijos raketą išbandė praėjus vos kelioms savaitėms nuo tada, kai oficialiai pasitraukė iš Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų draudimo sutarties su Rusija, kurią kaltino pažeidžiant sutartį. Pentagonas sako, akd netoli Kalifornijos krantų išbandyta raketa nebuvo branduolinė.

Beveik prieš mėnesį, pakilęs į Mėnulio orbitą, išskrido Indijos zondas, kuris po daugiau nei dviejų savaičių turėtų nusileisti pietiniame žemės palydovo ašigalyje. Tai būtų tokia pirma misija į iki šiol mažai tyrinėtą regioną, o Indija taptų ketvirtąja pasaulyje, nuleidusia Mėnulyje tyrimų aparatą. Planuojama, kad zondas tyrinės Mėnulio paviršių, ieškos vandens ir mineralų, matuos Mėnulio drebėjimą.

Lietuvos apeliacinis teismas nusprendė, kad už kunigo Ričardo Mikutavičiaus nužudymą nuteistas Vladas Beleckas turi kalėti iki gyvos galvos. V. Beleckas į teismą kreipėsi, nes šių metų liepą Kauno apygardos teismas atsisakė tenkinti Pravieniškių pataisos namų teikimą ir jam skirti terminuotą laisvės atėmimo bausmę.Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau