Žinios. Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Estijos prezidente Kersti Kaljulaid

Estijoje viešintis Lietuvos prezidentas pasiūlė atkurti Baltijos šalių prezidentų susitikimus. Pasak G. Nausėdos, tokie susitikimai galėtų padėti gerinant Baltijos šalių ekonominę ir energetinę integraciją, sustiprintų regiono saugumą ir bendras pozicijas tarptautinėse organizacijose. Tokią nuomonę Lietuvos vadovas išsakė, susitikęs su Estijos prezidente Kersti Kaljulaid.

Seimas ketvirtadienį galutinai apsispręs, ar pritarti ekonomikos ir inovacijų ministro Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūrai į eurokomisarus. Dėl visos Europos Komisijos sudėties turi balsuoti Europos Parlamentas. Jei V. Sinkevičius taptų eurokomisaru, jis būtų jauniausias per visą Europos Sąjungos istoriją. Dabartinis eurokomisaras Stasys Jakeliūnas teigė neremsiantis V. Sinkevičiaus, esą jis atstovauja verslui, o ne visiems Lietuvos žmonėms.

Po susitikimo su savivaldybių atstovais ir mokyklų bendruomene, švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pareiškė, kad mokslo metų trumpinti neketinama. Ministras ragina ieškoti kūrybiškų sprendimų, kuo vaikus užimti, siūloma intensyvinti pamokas. Moksleivių tėvai atrėžia, jog veiklos mokiniams – apstu, tačiau finansavimo šiems užsiėmimams trūksta.

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas oficialiai paragino Europos Sąjungą iš naujo persiderėti dėl „Brexito“ susitarimo, iš jo išbraukiant prieštaringai vertinamą dalį dėl Šiaurės Airijos ir Airijos sienos. B. Johnsonas sako, kad susitarimas dėl Airijos sienos yra netinkamas, nedemokratiškas ir kelia grėsmę trapiai taikai regione. Šią savaitę B. Johnsonas dėl „Brexito“ bandys įtikinti Vokietijos ir Prancūzijos lyderius.

Šiandien laukiama Italijos ministro pirmininko Giuseppe Conte atsistatydinimo, kai vidaus reikalų ministras ir nacionalistinės „Lygos“ lyderis Matteo Salvini apsisprendė išardyti koaliciją, kurią buvo sudarę su populistiniu 5 žvaigždučių judėjimu. Jei G. Conte nepareikš atsistatydinąs, M. Salvini sieks balsavimo dėl nepasitikėjimo Vyriausybe.

Sportas. Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau