Žinios. Nyderlandų inovacijos: iš jų galime mokytis, kaip padaryti maisto auginimą tvaresnį, malonesnį ir taupesnį

Seimas pradės svarstyti prezidento siūlymą atleisti iš pareigų Lietuvos apeliacinio teismo teisėją Konstantiną Guriną ir Aukščiausiojo Teismo teisėją Egidijų Laužiką dėl teisėjo vardo pažeminimo. Prezidentas Gitanas Nausėda praeitą penktadienį atleido kyšininkavimo byloje įtariamą Vilniaus apygardos teismo teisėją Henrichą Jaglinskį.

Šiandien Seimas spręs, ar skelbti lapkričio 2-ąją, Vėlines, nedarbo diena. Jei parlamentarai pritars Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos siūlymui, kitais metais lapkritis prasidės dviem laisvadieniais. Verslo ir darbdavių atstovai tokį siūlymą kritikuoja, teigdami, kad laisvadienis per Vėlines turėtų būti darbdavių ir darbuotojų susitarimo reikalas. Populistiniu Seimo sprendimą vadinantys darbdavių atstovai sako, kad politikai prieš artėjančius Seimo rinkimus taip bando pataikauti rinkėjams.

Prezidentas Gitanas Nausėda šiandien vyksta vizito į Estiją, kur susitiks su valstybės vadovais ir dalyvaus nepriklausomybės dienos minėjimo renginiuose. Taline Lietuvos vadovą priims prezidentė Kersti Kaljulaid, premjeras ir parlamento pirmininkas. Tai jau ketvirtasis Lietuvos vadovo vizitas į užsienį. Anksčiau jis lankėsi Lenkijoje, Latvijoje ir Vokietijoje.

Vienomis pažangiausių ūkininkavimo sistemų garsėjantys Nyderlandai taip pat ieško ir randa būdų, kaip padaryti maisto auginimą tvaresnį, malonesnį ir taupesnį, net jei tam reikia burtis į savotiškus kolūkius, kur keli šimtai miesto gyventojų investuoja į juos maitinantį artimiausią ūkį.

Orai. Sportas. Ved. Ignas Andriuškevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau