Žinios. „Ryanair“ darbuotojai ruošiasi streikui, o tuo tarpu oro linijų vadovai – grasina masiniais atleidimais

Seimui pristatomas ketvirtasis prezidento Gitano Nausėdos veto – šalies vadovas parlamentui grąžino įstatymą dėl miško žemės įsigijimo ribojimo. Prieš mėnesį Seimo priimtos pataisos leidžia vienam ar susijusiems savininkams įsigyti ne daugiau kaip pusantro tūkst. hektarų miško žemės. Seimo nariai teigia, kad jie taip siekia išvengti miškų ūkio paskirties žemės koncentracijos ir sumažinti neigiamą pramoninio miško kirtimo įtaką aplinkai.

Šiandien Seimas neeilinėje sesijoje balsuos dėl naujų įgaliojimų vyriausybei suteikimo. Mėnesio pradžioje premjeras pateikė Prezidentui atnaujintos vyriausybės sudėtį, Gitanas Nausėda neprieštaravo trijų ministrų skyrimui. Konservatoriai jau pareiškė nepalaikysiantys atnaujintos vyriausybės, nes ji esą užtikrina ne stabilumą, o stagnaciją.

Šiandien Airijos pigių skrydžių oro linijų „Ryanair“ vadovybė Madride bandys paskutinę minutę derėtis su pilotų ir stiuardų profsąjungų atstovais, kad sustabdytų rytoj planuojamus streikus. Ispanų ir kitų šalių pilotai reiklauja geresnių darbo salygų, o „Ryanair“ vadovas savo ruožtu grasina masiniais atleidimais, neva juos gali išprovokuoti „kietasis“ Brexito variantas.

Išstojusios iš vidutinio nuotolio sausumoje bazuojamų raketų draudimo sutarties Jungtinės Valstijos jau išbandė mobilią tokių raketų paleidimo sistemą. Iš Pentagonui priklausančios salos netoli Kalifornijos pakrantės buvo sėkmingai paleista sparnuotoji raketa ir ji pataikė į taikinį už 500 kilometrų.

Orai. Ved. Ignas Andriuškevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau