Žinios. Diskusija dėl mokslo metų trukmės: mokyklos nepritaikytos karščiams, nėra parengtos mokymosi programos

Seimas pradės svarstyti prezidento siūlymą atleisti iš pareigų Lietuvos apeliacinio teismo teisėją Konstantiną Guriną ir Aukščiausiojo Teismo teisėją Egidijų Laužiką dėl teisėjo vardo pažeminimo. Prezidentas Gitanas Nausėda praeitą penktadienį atleido kyšininkavimo byloje įtariamą Vilniaus apygardos teismo teisėją Henrichą Jaglinskį.

Šiandien Seimas neeilinėje sesijoje balsuos dėl naujų įgaliojimų vyriausybei suteikimo. Mėnesio pradžioje premjeras pateikė Prezidentui atnaujintos vyriausybės sudėtį, Gitanas Nausėda neprieštaravo trijų ministrų skyrimui. Konservatoriai jau pareiškė nepalaikysiantys atnaujintos vyriausybės, nes ji esą užtikrina ne stabilumą, o stagnaciją.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija su savivaldybių švietimo padalinių ir mokyklų atstovais, taip pat mokinių ir tėvų organizacijų nariais šiandien diskutuos apie mokslo metų trukmę ir kitus ugdymo proceso organizavimo klausimus. Anot ministerijos atstovo, siekiama rasti visoms pusėms tinkamiausią sprendimą dėl mokslo metų trukmės.

Vienomis pažangiausių ūkininkavimo sistemų garsėjantys Nyderlandai taip pat ieško ir randa būdų, kaip padaryti maisto auginimą tvaresnį, malonesnį ir taupesnį, net jei tam reikia burtis į savotiškus kolūkius, kur keli šimtai miesto gyventojų investuoja į juos maitinantį artimiausią ūkį.

Orai. Sportas. Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau