„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Konditeris Andrius Zubernis apie saldžią pergalę tortų čempionate: gaminau pagal receptą, sukurtą pakeliui į konkursą

Trumpas reportažas apie konditerį Andrių Zubernį. Šiaurės Airijoje gyvenantis lietuvis kasdien maisto gamybai skiria apie 10 valandų, o šios profesijos pasirinkimas buvo tarsi aiškus – mat jo mama virėja. Reportaže pristatoma ir 13 metų pildoma konditerio receptų užrašinė, kurioje – unikalūs ir paties A. Zubernio kurti receptai.

Baltijos keliu: LRT kūrybinė komanda kalbina lietuvės ir esto šeimą, kurie teigia manantys, jog minėtosios tautos turi gausybę panašumų. Tiesa, Kristina Andla pabrėžia, kad tautų būdo savybės – kiek skirtingos, mat estai uždaresni, linkę nusileisti. Tačiau vos pradedama kalbėti apie virtuvę, Kristinos vyras pripažįsta: lietuviškieji šaltibarščiai – jo mėgstamiausias patiekalas, o štai dukra Emilija mėgsta cepelinus.

Estijos nepriklausomybės atkūrimo diena. Kaip ir Lietuva, Estija nepriklausomybę paskelbė 1918-aisiais, bet nuo 1940-ųjų šalis buvo okupuota iki 1991-ųjų. Balsavimas dėl Estijos nepriklausomybės atkūrimo vyko vėlų rugpjūčio 20-osios vakarą. Netrukus Estijos nepriklausomybę ėmė pripažinti užsienio valstybės, o nepriklausomybės paskelbimo metais šalis tapo Jungtinių Tautų nare.

Andrius Mamontovas ir „Foje“ – „Kitoks pasaulis“.

Trumpas reportažas apie menininkę, surengusią išskirtinį pasirodymą. Ji perėjo virve virš Vltavos upės, kuri yra ilgiausia Čekijoje. Virvė ištiesta 35 metrų aukštyje, o ją pereiti truko 40 minučių.

Baltijos kelias ir radijas. Istorinį įvykį prisimenanti Latvijos radijo diktorė Sandra Glazupa pasakoja, jog tądien tvyrojo vienybė, o jos sūnus, kuriems dabar jau daugiau nei 30 metų, didžiuodamiesi prisimena Baltijos kelią. Tiesa, pašnekovė prisimena ir darbo dieną radijuje: „Buvo itin sunku, programa keitėsi nuolatos. Baltijos kelio dalyviams reikėjo sklebti, kur susidarė kamščiai ir kur važiuoti.“

„Bix“ ir Jazzu – „Musė“.

Galvos svaigimas ir jo priežastys. Studijoje viešinti gydytoja neurologė Neringa Tutlienė pasakoja apie galvos svaigimą lydinčius požymius, taip pat apie kraujotakos sutrikimus. Specialistė teigia: „Kai svaigulys užklumpa pirmąsyk, būtina kreiptis pagalbos į medikus.“

Trumpas reportažas apie Kolumbijoje paminėtą tinginystės dieną. Šventės tikslas – priminti, kos svarbus yra poilsis.

Koks yra derybų menas? Saviugdos specialistas Laimonas Diškevičius teigia, jog derybų meno sėkmė priklauso nuo įvairių žmogaus savybių, tačiau norint tapti geru derybininku, tenka mokytis visą gyvenimą.

Psichiatrija sovietmečiu. Psichikos ligomis sergantys žmonės buvo suvokiami kaip apsėstieji, Dievo nubaustieji, neretai su jais būdavo elgiamasi kaip su gyvuliais, o vėliau paplito požiūris, kad tokie pacientai nėra įgalūs patys priimti sprendimų. Tai, o taip pat ir tragiškos sąlygos sovietmečio psichiatrijos ligoninėse, sukūrė vis dar egzistuojančią stigmą, LRT.lt sako istorikas Tomas Vaiseta.

Spaudos ir interneto portalų apžvalga su Audra Avižiūte ir Ignu Krupavičiumi.