Džiazo pasažai. Džiazo ritmais skambančios „Abbey Road“ albumo dainos

Džiazo pasažai

2019.08.19 21:08

Džiazo pasažai. Džiazo ritmais skambančios „Abbey Road“ albumo dainos

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Lygiai prieš 50 metų Abbey Road studijoje The Beatles įrašė paskutinį savo kūrinį. Beveik 11 metų trukusi sėkmės istorija baigėsi, virto legenda. Šie įrašai dienos šviesą išvydo dar po mėnesio – rugsėjo 26, albumas taip ir buvo pavadintas Abbey Road – vieta, kurioje legendinė ketveriukė paskutinį sykį darbavosi kartu.

Nors darbas prie šio albumo uždarė Bitlų istoriją, tačiau jų kūryba nepaliauja skambėti. Ir ne tik originale – jų dainas interpretuoja viso pasaulio kūrėjai įvairiuose stiliuose ir žanruose. Į džiazą jų muzika atėjo 7-to dešimtmečio viduryje, pačiame grupės populiarumo zenite: 1966 pirmą džiazinių Bitlų kūrinių interpretacijų albumą įgrojo Counto Basie orkestras. Po to, kai C. Basie The Beatles melodijoms suteikė naują - džiazo standarto statusą, džiazinės jų interpretacijos pasipylė kaip iš gausybės rago ir jau 7-to dešimtmečio pabaigoje legendinės Liverpulio ketveriukės melodijos vos suskambėjusios, tapdavo temomis improvizacijoms, kuriose džiazo kūrėjai jas atskleisdavo nauju, dažnai netikėtu rakursu.

„Džiazo pasažai“ kviečia prisiminti prieš 5 dešimtmečius įrašyto albumo „Abbey Road“ istoriją ir pasiklausyti džiazo kūrėjų interpretuojamų šio albumo dainų.

Ved. Jūratė Kučinskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Džiazo pasažai – laida ne tik džiazo mėgėjams, bet ir tiems, kurių ausys, mintys ir širdys atviros naujiems muzikiniams nuotykiams. Spalvinga džiazo asmenybių galerija, kelionės džiazo istorijos vingiais, garbinga džiazo praeitis ir karščiausios šio žanro naujienos, modernūs garsovaizdžiai ir nostalgiškas senojo džiazo skambesys. Laida transliuojama sekmadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Džiazo pasažai

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.