Džiazo pasažai. Džiazo ritmais skambančios „Abbey Road“ albumo dainos

Lygiai prieš 50 metų Abbey Road studijoje The Beatles įrašė paskutinį savo kūrinį. Beveik 11 metų trukusi sėkmės istorija baigėsi, virto legenda. Šie įrašai dienos šviesą išvydo dar po mėnesio – rugsėjo 26, albumas taip ir buvo pavadintas Abbey Road – vieta, kurioje legendinė ketveriukė paskutinį sykį darbavosi kartu.

Nors darbas prie šio albumo uždarė Bitlų istoriją, tačiau jų kūryba nepaliauja skambėti. Ir ne tik originale – jų dainas interpretuoja viso pasaulio kūrėjai įvairiuose stiliuose ir žanruose. Į džiazą jų muzika atėjo 7-to dešimtmečio viduryje, pačiame grupės populiarumo zenite: 1966 pirmą džiazinių Bitlų kūrinių interpretacijų albumą įgrojo Counto Basie orkestras. Po to, kai C. Basie The Beatles melodijoms suteikė naują - džiazo standarto statusą, džiazinės jų interpretacijos pasipylė kaip iš gausybės rago ir jau 7-to dešimtmečio pabaigoje legendinės Liverpulio ketveriukės melodijos vos suskambėjusios, tapdavo temomis improvizacijoms, kuriose džiazo kūrėjai jas atskleisdavo nauju, dažnai netikėtu rakursu.

Džiazo pasažai“ kviečia prisiminti prieš 5 dešimtmečius įrašyto albumo „Abbey Road“ istoriją ir pasiklausyti džiazo kūrėjų interpretuojamų šio albumo dainų.

Ved. Jūratė Kučinskaitė