Žinios. Šiandien Seimas spręs, ar skelbti lapkričio 2-ąją, Vėlines, nedarbo diena

Šiandien Seimas spręs, ar skelbti lapkričio ```20Gitanas Nausėda21```-ąją, Vėlines, ``````26nedarbo diena27``````. Jei parlamentarai pritars Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos siūlymui, kitais metais lapkritis prasidės dviem laisvadieniais. Verslo ir darbdavių atstovai tokį siūlymą kritikuoja, teigdami, kad laisvadienis per Vėlines turėtų būti darbdavių ir darbuotojų susitarimo reikalas. Populistiniu Seimo sprendimą vadinantys darbdavių atstovai sako, kad politikai prieš artėjančius Seimo rinkimus taip bando pataikauti rinkėjams.

Šiandien Seimas neeilinėje sesijoje balsuos dėl naujų įgaliojimų Vyriausybei suteikimo. Mėnesio pradžioje premjeras pateikė prezidentui atnaujintos Vyriausybės sudėtį. ``````170Gitanas Nausėda171`````` neprieštaravo trijų ministrų skyrimui. ``````180Konservatoriai181`````` jau pareiškė nepalaikysiantys atnaujintos Vyriausybės, nes ji esą užtikrina ne stabilumą, o stagnaciją.

Prezidentas ``````210Gitanas Nausėda211`````` šiandien vyksta vizito į Estiją, kur susitiks su valstybės vadovais ir dalyvaus nepriklausomybės dienos minėjimo renginiuose. Taline Lietuvos vadovą priims prezidentė Kersti Kaljulaid, premjeras ir parlamento pirmininkas. Tai jau ketvritasis Lietuvos vizitas į užsienį.

Airijos pigių skrydžių oro linijos „``````290Ryanair291``````“ vadovybė šiandien Madride bandys paskutinę minutę derėtis su pilotų ir stiuardų profsąjungų atstovais, kad šie sustabdytų rytoj planuojamus streikus. Ispanų ir kitų šalių pilotai reikalauja geresnių darbo sąlygų, o „``````350Ryanair351``````“ vadovai savo ruožtu grasina masiniais atleidimais.

Išstojusios Vidutinio nuotolio sausumoje bazuojamų raketų draudimo sutarties, ``````382Jungtinės Amerikos Valstijos383`````` jau išbandė mobilių raketų paleidimo sistemą. Pentagonui priklausančios salos buvo sėkmingai paleista sparnuotoji raketa ir ji pataikė į taikinį 500 kilometrų. Tarp Rusijos ir Amerikos Šaltojo karo metais sudaryta Vidutinio nuotolio sausumoje bazuojamų raketų draudimo sutartis pašalino tokius branduolinius ginklus Vakarų Europos ir europinės Sovietų Sąjungos dalies.

Sportas. Orai.