Žinios. Šiandien Seimas spręs, ar skelbti lapkričio 2-ąją, Vėlines, nedarbo diena

Šiandien Seimas spręs, ar skelbti lapkričio 2-ąją, Vėlines, nedarbo diena. Jei parlamentarai pritars Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos siūlymui, kitais metais lapkritis prasidės dviem laisvadieniais. Verslo ir darbdavių atstovai tokį siūlymą kritikuoja, teigdami, kad laisvadienis per Vėlines turėtų būti darbdavių ir darbuotojų susitarimo reikalas. Populistiniu Seimo sprendimą vadinantys darbdavių atstovai sako, kad politikai prieš artėjančius Seimo rinkimus taip bando pataikauti rinkėjams.

Šiandien Seimas neeilinėje sesijoje balsuos dėl naujų įgaliojimų Vyriausybei suteikimo. Mėnesio pradžioje premjeras pateikė prezidentui atnaujintos Vyriausybės sudėtį. Gitanas Nausėda neprieštaravo trijų ministrų skyrimui. Konservatoriai jau pareiškė nepalaikysiantys atnaujintos Vyriausybės, nes ji esą užtikrina ne stabilumą, o stagnaciją.

Prezidentas Gitanas Nausėda šiandien vyksta vizito į Estiją, kur susitiks su valstybės vadovais ir dalyvaus nepriklausomybės dienos minėjimo renginiuose. Taline Lietuvos vadovą priims prezidentė Kersti Kaljulaid, premjeras ir parlamento pirmininkas. Tai jau ketvritasis Lietuvos vizitas į užsienį.

Airijos pigių skrydžių oro linijos „Ryanair“ vadovybė šiandien Madride bandys paskutinę minutę derėtis su pilotų ir stiuardų profsąjungų atstovais, kad šie sustabdytų rytoj planuojamus streikus. Ispanų ir kitų šalių pilotai reikalauja geresnių darbo sąlygų, o „Ryanair“ vadovai savo ruožtu grasina masiniais atleidimais.

Išstojusios iš Vidutinio nuotolio sausumoje bazuojamų raketų draudimo sutarties, Jungtinės Amerikos Valstijos jau išbandė mobilių raketų paleidimo sistemą. Iš Pentagonui priklausančios salos buvo sėkmingai paleista sparnuotoji raketa ir ji pataikė į taikinį už 500 kilometrų. Tarp Rusijos ir Amerikos Šaltojo karo metais sudaryta Vidutinio nuotolio sausumoje bazuojamų raketų draudimo sutartis pašalino tokius branduolinius ginklus iš Vakarų Europos ir europinės Sovietų Sąjungos dalies.

Sportas. Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau