Žinios. Literatūrinė Augustino Griciaus premija įteikta vilnietei Monikai Baltrušaitytei

Nacionalinis muziejus paskelbė, kad galutinį Gedimino kalno tvarkymo projektą rengs įmonė „Hidroterra“, su ja pasirašyta daugiau nei 2 milijonų eurų vertės sutartis. Rengiant projektą, prioritetas bus teikiamas pietrytinei kalno daliai, kur, pasak ekspertų, kyla didžiausia nuošliaužų grėsmė. Siūlymus, kaip tvarkyti šį kalno šlaitą, ketinama pateikti kitų metų gegužę, o darbus pradėti kitą vasarą.

Ar Lietuva turėtų sekti Estijos pavyzdžiu ir įvesti nemokamą viešąjį transportą? Apie tai Seime diskutavo visų trijų Baltijos šalių atstovai. Estija džiaugiasi, kad netrukus šalyje beveik visas viešasis transportas bus nemokamas: ne tik Taline, bet ir regionuose. Lietuvos keleivių asociacija sako, kad Vilniaus gatvės tam dar nėra tinkamai paruoštos, be to, ir savivaldybės sąnaudos tam siektų apie 35 milijonus eurų per metus.

Opozicinė konservatorių partija nepalaikys atnaujintos Vyriausybės, kai šią savaitę Seime bus balsuojama dėl įgaliojimų jai suteikimo iš naujo. Tokį sprendimą priėmė partijos prezidiumas. Pasak Gabrieliaus Landsbergio, atnaujintos sudėties Ministrų kabinetas bus blogesnės kokybės, nes, jo teigimu, skaidrumo, profesionalumo ir profesinio išmanymo kartelė nuleista dar žemiau. Seimas šią savaitę renkasi į neeilinę sesiją balsuoti dėl naujų įgaliojimų Vyriausybei.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atvyksta į Prancūziją, kur susitinka su šalies vadovu Emanueliu Macronu. Svečią Prancūzijos lyderis priima savo vasaros rezidencijoje, Viduržemio jūros pakrantėje. Prancūzijos prezidentas bandys spausti V. Putiną dėl taikos Ukrainoje.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel vieši Vengrijoje, kur kartu su šalies premjeru Victoru Orbanu mini Europos pikniko 30-metį. 1989-aisiais, per austrų ir vengrų organizuojamą renginį, keli šimtai rytų vokiečių pro pasienio punktus pasitraukė į Austriją. Po trijų mėnesių griuvo ir siena Berlyne. Bet minėdami Pikniką, tapusį Geležinės uždangos pabaigos pradžia, A. Merkel ir V. Orbanas nesutarė dėl naujų sienų statymo.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis priėmė Izraelio premjerą Benjaminą Netanyahu. Šalių lyderiai aptarė šįmet pasirašytą laisvosios prekybos susitarimą, o po susitikimo turėtų aplankyti Babin Jaro paminklą, skirtą nacių išžudytiems žydams. B. Netanyahu pirmasis Ukrainą aplankęs Izraelio premjeras per du dešimtmečius.

Šįmet verslinių sodų šeimininkai tikisi surinkti maždaug dešimtadalį prekinių obuolių nuo kasmečio vidutinio obuolių derliaus. Stiprios pavasarinės šalnos ne tik nušaldė žiedus, bet pakenkė ir vaisių kokybei. Pasak prekybininkų, parduotuvėse obuolių neturėtų trūkti, o dėl prekybos prastesnės išvaizdos lietuviškais obuoliais su prekybininkais dar bus deramasi.

Mirė žinomas aktorius Rimgaudas Karvelis.

Šiaulių rajone įteikta literatūrinė prozininko ir dramaturgo Augustino Griciaus premija. Kas dvejus metus teikiamos premijos laureate tapo vilnietė Monika Baltrušaitytė už pirmąją novelių knygą „Išėję prie upės“.

Sportas. Orai.