„Laba diena, Lietuva“. Danas Rapšys apie karčią diskvalifikacijos patirtį: po šio starto vis baiminausi, kad ir vėl nesujudėčiau

Studijos svečias – plaukikas Danas Rapšys, grįžęs namo su septyniais medaliais. Sportininkas dalinasi įspūdžiais ir prisimena karčią diskvalifikacijos patirtį. D. Rapšys teigia: „Apie šią patirtį stengiuosi negalvoti ir judėti į priekį.“ Taip pat plaukikas dėkingas savo komandai: trenerei Inai Paipalienei, kineziterapeutui Andriui Bogdeliui bei masažistei Linai Katelytei. D. Rapšys įsikinęs – kuo didesnė komanda supa sportininką, tuo didesnė tikimybė pasiekti aukštus rezultatus.

Ar nemokamas viešasis transportas sumažintų eksploatuojamų automobilių skaičių? Šiuo klausimu Lietuva atsigręžia į Estiją, kurioje viešasis transportas yra nemokamas jau nuo 2013-ųjų. Štai Nacionalinės viešojo transporto keleivių asociacijos vadovas Marius Markevičius teigia, jog nemokamo viešojo transporto projektas yra įmanomas, tačiau jam įgalinti yra reikaliga užtikrinti ir kitus kriterijus, pavyzdžiui, automobilių stovėjimo politiką.

Užsienio naujienų redaktorius Justinas Vainilavičius informuoja apie Afrikos dramblius, o tiksliau – apie nykstančias jų rūšis. Pašnekovas teigia, jog tarptautinę prekybą nykstančiomis rūšimis kontroliuojanti konvencija nurodo, kad šiuo metu Afrikos drambliai – kone labiausiai apsaugota nykstanti rūšis, kurios prekyba itin ribota. Tiesa, į labiausiai saugomų gyvūnų kategoriją siūloma įtraukti ir Afrikos žirafas.

Instaliacija Baltijos keliui. Šiandien Vilniuje, Katedros aikštėje, iš radijo imtuvų statoma speciali instaliacija. Konstrukcijos idėjos autorius Viačeslavas Mickevičius atskleidžia, jog instaliacijoje turėtų būti panaudota daugiau nei 2000 gyventojų atneštų radijo imtuvų. Kita instaliacijos kūrėja, Ieva Makauskaitė, pasakoja, kad šiuo metu montuojamas statinys turėtų priminti didelį radijo imtuvą.

Baltijos kelias trijų tautų atmintyje. Baltijos kelyje dalyvavusi Vilniaus latvių draugijos pirmininkė Gunta Rone tikina, kad minėtasis istorinis įvykis yra neatskiriamas nuo gėlių simbolikos. Istorinį įvykį prisimena ir Lietuvos estų draugijos pirmininkė Liia Urman, kuri sakosi prisimenanti Baltijos kelyje dalyvavusių žmonių galybę ir vieningumą.

Kassavaitinis politologo, Rytų Europos studijų centro direktoriaus Lino Kojalos komentaras. Aptariamas Prancūzijos prezidento Emanuelio Macrono ir Rusijos lyderio Vladimiro Putino susitikimas, Jungtinės Karalystės premjero Boriso Johnsono dalyvavimas svarbiausių pasaulio šalių susitikime, taip pat Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento noras nusipirkti Danijai priklausančią Grenlandiją.

Pristatytas Gedimino kalno tvarkymo projektas. Kaip teigia Nacionalinio muziejaus direktoriaus pavaduotoja finansams, šiandien buvo pasirašyta sutartis su UAB „Hidroterra“, kuri ir rūpinsis Gedimino kalno reabilitacija.

Kaip kontroliuoti savo išlaidas? Studijos viešnia, psichologė Laura Rimkutė, pasakoja apie sugebėjimą valdyti finansus. Pašnekovė teigia: „Tyrimais įrodyta, jog moterys, gaunančios tokio paties dydžio atlyginimą kaip ir vyrai, jaučiasi mažiau finansiškai saugios.“

LRT kūrybinė komanda keliauja Baltijos keliu: Talinas. Surastas KGB pasiklausymo kambarys. Įspūdžiais dalinasi LRT laidų vedėjai Deividas Jursevičius ir Eglė Bučelytė.

Minint Baltijos kelio trisdešimtmetį LRT žurnalistai lankėsi ir Jegavoje, vos už 30 kilometrų nuo Lietuvos sienos, kur gyvena keli šimtai lietuvių, dauguma čia persikėlę dar sovietmečiu. Vienas aktyviausių bendruomenės narių Arvidas Tareila laisvai kalba ir latviškai, ir lietuviškai, ir nors jis Latvijos pilietis, tačiau sako, kad Lietuvos himnas – jo kraujyje. Vyras pasakoja, kad nors latviai ir lietuviai vieni kitus kartais ir pašiepia, bet jie kaip broliai. Nors pripažįsta: patriotiški jausmai Lietuvoje gerokai stipresni nei Latvijoje. Edvardo Špoko ir Miglės Gaižiūtės pasakojimas iš Jelgavos.

Socialinių tinklų naujienos su Audra Avižiūte.
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau