Žinios. Gedimino kalno reanimacija: skaičiuojama, kad tvarkymo darbai gali atsieiti apie 30 milijonų eurų

Rengiantis Baltijos kelio 30-mečiui, nuo šiandien dalis LRT komandos dirbs Katedros aikštėje. Ten bus kuriama rekordinė radijo imtuvų instaliacija, kiekvieną vakarą vyks tiesioginės radijo ir televizijos transliacijos, bus pristatomas naujasis LRT sezonas. Penktadienį renginių savaitę baigs šventinis koncertas, didžiausios radijo imtuvų instaliacijos daina, o taip pat bus sutikta LRT komanda, šiuo metu dalyvaujanti ekspedicijoje Baltijos keliu.

Lietuvos nacionalinis muziejus ketina pristatyti Vilniaus Gedimino kalno galutinio sutvarkymo projekto eigą. Bus paskelbta ir konkursą laimėjusi įmonė. Ji atlikti reikalingus tyrimus ir parengti projektą galutiniam viso Gedimino kalno sutvarkymui turės per 15 mėnesių. Skaičiuojama, kad darbai gali kainuoti apie 30 milijonų eurų.

Vengrijos pasienyje su Austrija šiandien bus minimas trisdešimtmetis nuo tada, kai pirmą kartą prasivėrė komunistinė geležinė uždanga, ir šimtai rytų Vokietijos gyventojų peržengė į kapitalistinį pasaulį. Minėjime nenoromis sutiko dalyvauti ir kanclerė Angela Merkel, ilgai svarsčiusi, ar verta rodytis sienos griuvimo minėjime su premjeru Viktoru Orbanu, kuris pastatė sieną atsitverti nuo pabėgėlių. Bet jį remia ir anuomet komunistinę sieną saugoję, ir mėginę išardyti vengrai – esą V. Orbano siena kitokia.

Irano tanklaivis, kurį liepos pradžioje sulaikė britų specialiosios pajėgos, turėtų netrukus palikti Gibraltarą, Amerikai nepavykus jo vėl sulaikyti.
Laivas sulaikytas dėl Europos Sąjungos sankcijų pažeidimo, įtarus, kad gabena naftą Sirijos režimui. Teismas ketvirtadienį tanklaivį paleido, bet Jungtinės Amerikos Valstjos išdavė naują arešto orderį. Tačiau jo Gibraltaras nė nesiėmė svarstyti, esą Europos Sąjungos teisė neleidžia sankcijų taikyti taip plačiai, kaip interpretuoja Amerika.

Vidury Italijos iškilo magiškas kiniškų šviesos skulptūrų miestelis, atiduodantis duoklę senovinei jų gamybos tradicijai. Bolonijoje meistrai iš Kinijos pastatė 8 dešimtis statinių, kai kurių aukštis viršija 10 metrų. Tokios šviesos skulptūros kilo iš žibintų tradicijos Zigongo apygardoje Kinijos pietuose. Milijonai kinų kasmet vyksta į Sičuanio provincijos kultūrinę sostinę pasigėrėti milžiniškais statiniais iš senovinių ir modernių medžiagų, dabar vis dažniau ir ekologiškų. Po visą šalį plintančias šviesos skulptūras į Italiją atvežė festivalis „Vartai į Kiniją“.

Orai.