Žinios. Vidury Italijos iškilo magiškas kiniškų šviesos skulptūrų miestelis

Prezidentas Gitanas Nausėda šią savaitę vyks vizito į Estiją, kur susitiks su valstybės vadovais ir dalyvaus nepriklausomybės dienos minėjimo renginiuose. Tai bus ketvirtasis šalies vadovo vizitas. Anksčiau jis lankėsi Lenkijoje, Latvijoje ir Vokietijoje. Iki metų pabaigos yra suplanuoti dar septyni prezidento vizitai į užsienį.

Prancūzijos prezidentas, baigdamas atostogas, pietų Prancūzijoje šiandien priima Rusijos vadovą ir mėgins įtikinti jį paklausyti naujojo Ukrainos lyderio prašymų atnaujinti derybas.

Afganistanas, apimtas niūrių nuotaikų dėl derybų su talibanu, šiandien mini šimtąsias metines, kai Britanija pripažino jo nepriklausomybę. Prezidentas atidėjo iškilmes po didžiausio šių metų išpuolio, dėl kurio apkaltino talibaną. Sukilėlių judėjimas kontroliuoja kaip niekad didelę šalies dalį ir, pasak Ašrafo Ganio, leidžia veikti ir tokioms atvykėlių grupuotėms kaip Islamo valstybė. Ji puldinėja šiitus ir prisiėmė atsakomybę už savižudžio ataką vestuvių rūmuose, kur šventė per 1200 žmonių, sunitų ir šiitų. Žuvo 63, per 180 sužeista.

Vidury Italijos iškilo magiškas kiniškų šviesos skulptūrų miestelis, atiduodantis duoklę senovinei jų gamybos tradicijai. Bolonijoje meistrai iš Kinijos pastatė aštuonias dešimtis statinių, kai kurių aukštis viršija dešimt metrų.

Orai. Sportas. Ved. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau