Žinios. Gitanas Nausėda šią savaitę vyks vizito į Estiją. Iki metų galo suplanuoti dar 7 prezidento vizitai į užsienį

Prezidentas Gitanas Nausėda šią savaitę vyks vizito į Estiją, kur susitiks su valstybės vadovais ir dalyvaus nepriklausomybės dienos minėjimo renginiuose. Tai bus ketvirtasis šalies vadovo vizitas. Anksčiau jis lankėsi Lenkijoje, Latvijoje ir Vokietijoje. Iki metų pabaigos yra suplanuoti dar septyni prezidento vizitai į užsienį.

Lietuvos nacionalinis muziejus ketina pristatyti Vilniaus Gedimino kalno galutinio sutvarkymo projekto eigą. Bus paskelbta ir konkursą laimėjusi įmonė. Ji atlikti reikalingus tyrimus ir parengti projektą galutiniam viso Gedimino kalno sutvarkymui turės per 15 mėnesių. Skaičiuojama, kad darbai gali kainuoti apie 30 milijonų eurų.

Prancūzijos prezidentas, baigdamas atostogas, pietų Prancūzijoje šiandien priima Rusijos vadovą ir mėgins įtikinti jį paklausyti naujojo Ukrainos lyderio prašymų atnaujinti derybas.

Afganistanas, apimtas niūrių nuotaikų dėl derybų su talibanu, šiandien mini šimtąsias metines, kai Britanija pripažino jo nepriklausomybę. Prezidentas atidėjo iškilmes po didžiausio šių metų išpuolio, dėl kurio apkaltino talibaną. Sukilėlių judėjimas kontroliuoja kaip niekad didelę šalies dalį ir, pasak Ašrafo Ganio, leidžia veikti ir tokioms atvykėlių grupuotėms kaip Islamo valstybė. Ji puldinėja šiitus ir prisiėmė atsakomybę už savižudžio ataką vestuvių rūmuose, kur šventė per 1200 žmonių, sunitų ir šiitų. Žuvo 63, per 180 sužeista.

Nesiartinti ir neliesti – nurodymai turistams laikytis atokiau Vokietijos Alpėse pasirodė ne zoologijos sode, o prie karvių ganyklų.
Kai besigrožintys kalnų vaizdais keliautojai vis dažniau mėgina nusifotografuoti asmenukes su karvėmis, nutinka, kad galvijai susierzina ir puola nuotraukų mėgėjus.

Orai. Sporas. Justė Tamošaitienė.