Žinios. Baltijos kelio radijo imtuvų instaliacija – trigubai didesnė nei planuota: prie jos darbuosis ir aukštalipiai

Minint Baltijos kelio 30-metį, šįryt kelionę šiuo istoriniu keliu pradėjo LRT kūrybinė komanda. Visą ateinančią savaitę LRT televizijos, radijo laidose ir interneto portale ši grupė pasakos apie tai, kuo šiandien gyvena latviai ir estai, bei primins 3 valstybių žmones sujungusią akciją. Taip pat šiandien Vilniuje prasidėjo senovinių automobilių ir motociklų žygis šiam įvykiui paminėti.

LRT akcijos, kvietusios prisidėti prie radijo imtuvų instaliacijos, metu surinkta daugiau nei 2000 aparatų. Todėl ir Katedros aikštėje iškilsianti radijo imtuvų konstrukcija bus trigubai didesnė, nei planuota, o prie išaugusios imtuvų konstrukcijos Katedros aikštėje darbuosis ir aukštalipių komanda.

Seimui ištuštėjus ir neoficialiai atostogaujant, skaičiuojama, kas buvo aktyviausi, kas praleido daugiausia posėdžių. Rečiausiai Seime lankosi tie politikai, kurie dirba ir Vyriausybėje – premjeras ir keli ministrai. Piniginių sankcijų už posėdžių praleidimą – nėra.

Lietuvoje populiarėja darbostogos – tai darbo išvyka, per kurią ir dirbama, ir pramogaujama. Toks pasirinkimas būdingas įmonėms, kurių darbuotojai nuotoliniu būdu dirba įvairiose pasaulio šalyse. Visam kolektyvui nutarus susitikti, paprastai pasirenkama vieta, kur patogu ir dirbti, ir linksmintis.

Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga Vilniuje paminėjo 40 metų sukaktį, kai mirė 1941-ųjų birželio sukilimo organizatorius Kazys Škirpa. Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro išvadoje K. Škirpos veikla Antrojo pasaulinio karo metais vertinama nevienareikšmiai. Teigiama, kad jis daug jėgų skyrė Nepriklausomos valstybės kūrimui, pasipriešinimo sovietų okupantams organizavimui. Tačiau 1940–1941 metais jo veikloje būta ir antisemitizmo apraiškų. Vilniaus savivaldybė liepą apsisprendė pervadinti K. Škirpos alėją į Trispalvės.

Grupuotė „Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę už didelį sprogimą per vestuves Kabule, bet afganistaniečių pyktis nukreiptas į Talibano sukilėlius ir derybas su jais. Per didžiausią metų ataką žuvo 63 žmonės, beveik 200 sužeista. Jaunieji išgyveno. Savižudis susisprogdino vyrų salėje vienuose iš gausių Kabulo vestuvių rūmų.

Gibraltaro valdžia atmetė Jungtinių Amerikos Valstijų prašymą areštuoti Irano tanklaivį, nors Vašingtonas įtikinėjo, kad Teheranas meluoja dėl laivo tikslo. Liepos 4-ąją britų specialiosios pajėgos užėmė laivą dėl įtariamo Europos Sąjungos sankcijų pažeidimo – naftos krovinio Sirijos režimui. Bet Gibraltaro teismas ketvirtadienį laivą paleido, kai valdžia pareiškė gavusi raštišką Teherano patikinimą, kad jis nepažeis sankcijų.

Honkonge vienuoliktas protestų savaitgalis baigiasi neįprastai taikiai – didžiulis mitingas nevirto jaunuolių aktyvistų susidūrimais su policija. Susibūrimą organizavo tie patys aktyvistai, kurie nuo birželio surengė jau 3 didžiulius protestus. Šis tapo išmėginimu, ar protestai tebeturi eilinių žmonių paramą, kai daugelį papiktino akcija, antradienį paralyžiavusi oro uostą.

Sportas. Geriausius sezono rezultatus pasaulyje demonstravęs plaukikas Danas Rapšys grįžo į Lietuvą. Po apmaudžios nesėkmės pasaulio čempionate Lietuvos plaukimo lyderis įspūdingai atsitiesė pasaulio taurės etapuose. Juose jis ne tik iškovojo 6 aukso medalius, bet ir vakar 200 m distancijoje pagerino Lietuvos rekordą bei pasiekė geriausią rezultatą pasaulyje per pastaruosius 6 metus. Plaukikas pabrėžia, kad tai visos komandos rezultatas.

Lietuvos krepšinio rinktinė taip pat grįžo į Vilnių po kontrolinio turnyro Suomijoje, kur iškovojo 2 pergales. Po šių rungtynių kandidatų sąrašas sutrumpėjo iki 14 pavardžių, komandos treneriai už darbą padėkojo Eimantui Bendžiui. Po vakar laimėtų rungtynių prieš Rusiją 88:72 trenerius ir vėl neramina net 22 lietuvių klaidos. Užtat džiugino Domanto Sabonio ir Mariaus Grigonio duetas.

10 kartą Vilniuje surengtame „Velomaratone“ įvairiuose renginiuose dalyvavo tūkstančiai dviratininkų. Stipriausieji išmėgino jėgas 100 ir 50 km distancijose. Ilgiausiame nuotolyje vyko dramatiška kova. Pergalę finišo tiesiojoje iškovojo Darijus Džervus, vos keliomis šimtosiomis sekundės dalimis aplenkęs latvį Marį Bogdanovičių ir Venantą Lašinį. Mėgėjai važiavo 30, 20, 10 kilometrų, o jauniausieji prie Seimo rūmų galėjo išmėginti jėgas 2,5 km trasoje. Kol dviratininkai mėgavosi švente ir rodė išradingumą, kiti turėjo apsišarvuoti kantrybe, nes bent kuriam laikui renginio metu buvo ribojamas eismas centrinėje sostinės dalyje.

Orai.