Žinios. Pasaulio taurės varžybose siautęs uraganas Danas grįžo į Lietuvą: 7 medaliai – visos komandos rezultatas

Geriausius sezono rezultatus pasaulyje demonstravęs plaukikas Danas Rapšys grįžo į Lietuvą. Po apmaudžios nesėkmės pasaulio čempionate Lietuvos plaukimo lyderis įspūdingai atsitiesė pasaulio taurės etapuose. Juose jis ne tik iškovojo 6 aukso medalius, bet ir vakar 200 m distancijoje pagerino Lietuvos rekordą bei pasiekė geriausią rezultatą pasaulyje per pastaruosius 6 metus. Plaukikas pabrėžia, kad tai visos komandos rezultatas.

Minint Baltijos kelio 30-metį, šįryt kelionę šiuo istoriniu keliu pradėjo LRT kūrybinė komanda. Visą ateinančią savaitę LRT televizijos, radijo laidose ir interneto portale ši grupė pasakos apie tai, kuo šiandien gyvena latviai ir estai, bei primins 3 valstybių žmones sujungusią akciją. Taip pat šiandien Vilniuje prasidėjo senovinių automobilių ir motociklų žygis šiam įvykiui paminėti.

Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga Vilniuje paminėjo 40 metų sukaktį, kai mirė 1941-ųjų birželio sukilimo organizatorius Kazys Škirpa. Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro išvadoje K. Škirpos veikla Antrojo pasaulinio karo metais vertinama nevienareikšmiai. Teigiama, kad jis daug jėgų skyrė Nepriklausomos valstybės kūrimui, pasipriešinimo sovietų okupantams organizavimui. Tačiau 1940–1941 metais jo veikloje būta ir antisemitizmo apraiškų. Vilniaus savivaldybė liepą apsisprendė pervadinti K. Škirpos alėją į Trispalvės.

Grupuotė „Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę už didelį sprogimą per vestuves Kabule, bet afganistaniečių pyktis nukreiptas į Talibano sukilėlius ir derybas su jais. Per didžiausią metų ataką žuvo 63 žmonės, beveik 200 sužeista. Jaunieji išgyveno. Savižudis susisprogdino vyrų salėje vienuose iš gausių Kabulo vestuvių rūmų.

Honkonge vienuoliktas protestų savaitgalis baigiasi neįprastai taikiai – didžiulis mitingas nevirto jaunuolių aktyvistų susidūrimais su policija. Susibūrimą organizavo tie patys aktyvistai, kurie nuo birželio surengė jau 3 didžiulius protestus. Šis tapo išmėginimu, ar protestai tebeturi eilinių žmonių paramą, kai daugelį papiktino akcija, antradienį paralyžiavusi oro uostą.

Orai.