Panorama. Seimas pasibaigus posėdžiams – tuščias: parlamentarai išsiskirstė vasaroti, tik ar teisėtai?

Seimas pasibaigus posėdžiams – tuščias: parlamentarai išsiskirstė praleisti paskutinių vasaros dienų. Parlamentarai atostogauja, nors atostogos ir neįteisintos. Išspręsti Seimo narių atostogų klausimą bandyta daugybę kartų, o šios kadencijos valdantieji šiam klausimui netgi subūrė komisiją, tačiau sprendimų taip ir nepriėmė.

Į Lietuvą atvyko Indijos viceprezidentas Venkaiah Naidu. Jį Vilniaus oro uoste pasitiko užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, o prieš pusvalandį aukščiausią iki šiol Lietuvoje apsilankiusį Indijos politiką priėmė prezidentas Gitanas Nausėda. Prezidentūra anksčiau skelbė, kad G. Nausėda per susitikimą turėtų pakartoti kvietimą Indijai atidaryti savo ambasadą ir kultūros centrą Vilniuje, taip pat pakviesti Indijos investuotojų į Lietuvą.

Palangoje – ištisa nelegalių statinių gatvė. Statybos inspektoriai verslininkams nurodo griauti terasas – stogines pašiūres, kurias jie surentė ne pagal projektus arba galėjo naudoti tik laikinai.

Ukrainoje, viename Odesos viešbutyje, naktį kilus gaisrui mažiausiai 8 žmonės žuvo, dar 10 buvo sužeisti. Ugnis įsiplieskė dviejų aukštų pastate. Gaisras iš viso apėmė maždaug tūkstančio kvadratinių metrų plotą. Apie pusantro šimto žmonių buvo evakuota. Gaisro priežastys tiriamos. Policija pradėjo tyrimą dėl galimų priešgaisrinės saugos reikalavimų pažeidimų.

Vasaros malonumai ir pramogos gali smarkiai apkarsti. Vis daugiau įsismarkavusių poilsiautojų atostogas baigia gydymo įstaigose. Medikai tikina, kad kiekvieną vasarą traumos vis sunkesnės.

Lietuvos prieglaudose gyvūnų nemažėja, o specialistų, gebančių užsiimti jų reabilitacija bei socializacija, trūksta. Šakių rajone kuriamas centras beglobių gyvūnų sveikatos ir elgesio problemoms spręsti. Toks veiklos modelis pagrįstas užsienio praktika.

Eidama 98-uosius, mirė LRT diktorė, laidų vedėja, aktorė Dana Rutkutė. LRT diktore ji dirbo nuo 1949-ųjų, vedė įvairias laidas. Aktyvią darbinę veiklą baigė 1986-aisiais. Prieš dvejus metus diktorė apdovanota LRT garbės bite.

Jungtinėje Karalystėje šiandien vykstančios atminimo ceremonijos primena, kuo gresia „Brexitas“ be susitarimo Airijos saloje, kur vėl iškiltų siena. Į neramumų krečiamą Šiaurės Airiją prieš pusę amžiaus pasiųsti britų kariai pagerbė tarnybos draugus kaip taikos palaikytojus. Jie reikalauja neteisti tų, kurie kaltinami dėl civilių žūčių ir neprilyginti karių veiksmų kovotojų nusikaltimams. „Brexitas“ be susitarimo gresia suardyti trapią taiką, kurią 1998-aisiais užtikrino Didžiojo penktadienio taikos susitarimas.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau