Žinios. Seimas spręs, ar dviratininkams reikalingos liemenės ir žibintai, tačiau važiavimo per gatvę tvarkos nekeis

Į Lietuvą atvyko Indijos viceprezidentas Venkaiah Naidu. Jį Vilniaus oro uoste pasitiko užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, o prieš pusvalandį aukščiausią iki šiol Lietuvoje apsilankiusį Indijos politiką priėmė prezidentas Gitanas Nausėda. Prezidentūra anksčiau skelbė, kad G. Nausėda per susitikimą turėtų pakartoti kvietimą Indijai atidaryti savo ambasadą ir kultūros centrą Vilniuje, taip pat pakviesti Indijos investuotojų į Lietuvą.

Vasaros malonumai ir pramogos gali smarkiai apkarsti. Vis daugiau įsismarkavusių poilsiautojų atostogas baigia gydymo įstaigose. Medikai tikina, kad kiekvieną vasarą traumos vis sunkesnės.

Palangoje – ištisa nelegalių statinių gatvė. Statybos inspektoriai verslininkams nurodo griauti terasas – stogines pašiūres, kurias jie surentė ne pagal projektus arba galėjo naudoti tik laikinai.

Seimas spręs, ar liberalizuoti tvarką, kada dviratininkai turi dėvėti šviesą atspindinčias liemenes arba važiuoti įjungę žibintus. Seimui teikiamu projektu siūloma, kad tai būtų privaloma tik tamsiuoju paros metu, važiuojant mieste dviračių takais ar gatve, taip pat užmiestyje. Dienos metu liemenes arba žibintus reikėtų naudoti tik užmiestyje. Vyriausybė sprendė ir dėl kito dviračių entuziastų pageidavimo: leisti jiems važiuoti per pėsčiųjų perėjas nenulipus nuo dviračių, tačiau nutarta palikti galiojančią tvarką.

JAV Teisingumo departamentas išdavė orderį areštuoti prie Gibraltaro krantų nuo liepos pradžios esantį sulaikytą Irano tanklaivį. Orderyje teigiama, kad laivas gali pažeisti tarptautines sankcijas ir kelia grėsmę dėl pinigų plovimo.

Sugedus Jungtinių Valstijų pasienio tarnybos kompiuterių sistemai, oro uostuose susikaupė tūkstantinės minios, kol pasieniečiai įleidinėjo atvykėlius rankiniu būdu. Sutrikimas truko kelias valandas, muitinės ir pasienio tarnyba diversijos neįžvelgė. Pareigūnai naudojo atsargines duomenų bazes tapatybei tikrinti. Keleiviai skundėsi, kad po daugelio valandų skrydžių tenka dar tiek pat laukti eilėse prie pasų patikros.

Honkonge jau vienuoliktą savaitgalį iš eilės vykstantys protestai tapo išmėginimu demokratijos reikalaujantiems aktyvistams, bet žmonių skaičius rodo, kad parama jiems neblėsta net ir po prieštaringai įvertintų protestų, prieš kelias dienas paralyžavusių oro uostą.

Lietuvos prieglaudose gyvūnų nemažėja, o specialistų, gebančių užsiimti jų reabilitacija bei socializacija, trūksta. Šakių rajone kuriamas centras beglobių gyvūnų sveikatos ir elgesio problemoms spręsti. Toks veiklos modelis pagrįstas užsienio praktika.

Miškuose ir soduose gausiai užderėjo riešutai, gero derliaus tikisi ir jų augintojai. Graikinių riešutmedžių ir lazdynų auginimas Lietuvoje sparčiai populiarėja, bet auganti konkurencija esamų auginojų negąsdina: esą Lietuvoje išaugintų riešutų paklausa kol kas gerokai didesnė nei pasiūla.

Mirė Piteris Fonda, aktorius, kurį prieš pusę amžiaus išgarsino jo paties sumanytas kultinis filmas „Nerūpestingas keliautojas", patekęs į Amerikos filmų šimtuką. 79 metų aktorius, tapęs viso laikotarpio simboliu, mirė nuo plaučių vėžio. Jo tėvas buvo Holivudo garsenybė Henris Fonda, sesuo - aktorė bei aktyvistė Džeinė Fonda, duktė - aktorė Bridžet Fonda.

Sportas. Orai.