Panorama. Pesimistiškos ekonomikos prognozės: pensininkai per dvejus metus prarado apie tūkstantį eurų

Dėl pesimistiškų ekonomikos prognozių pensininkai per dvejus metus prarado apie tūkstantį eurų. Taip skaičiuoja Buhalterių ir auditorių asociacijos prezidentė. Ji aiškina, kad valdžia, skaičiuodama, kiek gali kelti pensijas, renkasi pesimistiškiausią ekonomikos augimo prognozę, kuri viršijama. Politikai aiškina, kad taip apsisaugo nuo galimos krizės ir kaupia rezervą. Be to, esą ir taip pusė ekonominio prieaugio skiriama pensijoms.

Prezidentas Gitanas Nausėda atleido kyšininkavimo byloje įtariamą Vilniaus apygardos teismo teisėją Henrichą Jaglinskį, o dėl Aukščiausiojo ir Apeliacinio teismo teisėjų Egidijaus Laužiko ir Konstantino Gurino atleidimo kreipėsi į Seimą. Teisėjų taryba prieš savaitę konstatavo, kad šie teisėjai savo poelgiu pažemino teisėjo vardą. Seimas prezidento teikimą numato svarstyti kitą savaitę. Pagal įstatymą, Apeliacinio ir Aukščiausiojo teismo teisėjus galima atleisti, kai tam pritaria ir prezidentas, ir Seimas. Iš viso vadinamojoje teisėjų korupcijos byloje įtarimai pareikšti beveik pusšimčiui asmenų.

Sveikatos apsaugos ministerija investuoja į naują elektroninę sveikatos platformą. Ji leis įsigyti receptinių vaistų internetu, lyginti kainas vaistinėse. Pasak ministerijos, investicijos išjudins iki šiol vis dar su trukdžiais veikusią elektroninę sistemą. Tačiau vaistinių atstovai sako, kad jau dabar egzistuoja vaistinių platforma ir tereikėtų suteikti leidimus pardavinėti receptinius vaistus internetu, o biudžeto pingius būtų geriau investuoti į kainų mažinimą.

Šimtai Kašmyro gyventojų po penktadienio pamaldų išėjo į gatves protestuodami prieš Indijos sprendimą panaikinti regiono autonomiją. Susidomėjimas situacija Indijoje auga tarptautinėje arenoje, problemą aptarė ir Jungtinių Tautų Saugumo Taryba. Pastaroji susirinko į posėdį už uždarų durų aptarti Indijos sprendimo panaikinti Kašmyro autonomiją. Naujojo Delio sprendimą Saugumo Tarybos narės aptars Pakistano kvietimu.

Rytojaus protestams už laisvus ir nepriklausomus rinkimus Maskvoje ruošiasi ne tik opozicija, bet ir viena Maskvos nevyriausybinė organizacija, kurios savanoriai ir darbuotojai jau aštuonerius metus šalyje fiksuoja politinius persekiojimus.

„Čia buvo Saša“ – tai režisieriaus Ernesto Jankausko pirmasis ilgametražis vaidybinis filmas, kuriame jis kalba jautriomis socialinėmis temomis. Kaip pasikeičia poros gyvenimas jiems nusprendus įsivaikinti ir per klaidą gavus vaiką, kurio nenorėjo?

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras kviečia į premjerą: šokio spektaklį „Eglė žalčių karalienė“.

Šveicarijoje atrasti iki šiol specialistams nežinomi prancūzų rašytojo Antoine de Saint-Exupéry piešiniai jo knygai „Mažasis princas“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau