Žinios. Sveikatos apsaugos ministerija investuoja į naują elektroninę sveikatos platformą

Sveikatos apsaugos ministerija investuoja į naują elektroninę sveikatos platformą. Ji leis įsigyti receptinių vaistų internetu, lyginti kainas vaistinėse. Pasak ministerijos, investicijos išjudins iki šiol vis dar su trukdžiais veikusią elektroninę sistemą. Tačiau vaistinių atstovai sako, kad jau dabar egzistuoja vaistinių platforma ir tereikėtų suteikti leidimus pardavinėti receptinius vaistus internetu, o biudžeto pingius būtų geriau investuoti į kainų mažinimą.

Prezidentas Gitanas Nausėda atleido kyšininkavimo byloje įtariamą Vilniaus apygardos teismo teisėją Henrichą Jaglinskį, o dėl Aukščiausiojo ir Apeliacinio teismo teisėjų Egidijaus Laužiko ir Konstantino Gurino atleidimo kreipėsi į Seimą. Teisėjų taryba prieš savaitę konstatavo, kad šie teisėjai savo poelgiu pažemino teisėjo vardą. Seimas prezidento teikimą numato svarstyti kitą savaitę. Pagal įstatymą, Apeliacinio ir Aukščiausiojo teismo teisėjus galima atleisti, kai tam pritaria ir prezidentas, ir Seimas. Iš viso vadinamojoje teisėjų korupcijos byloje įtarimai pareikšti beveik pusšimčiui asmenų.

Vyriausybė, ruošdamasi Astravo atominės elektrinės atidarymui Baltarusijoje, artimiausiu metu žada spręsti, kokiomis lėšomis finansuoti jodo tablečių pirkimą. Jodo tabletės branduolinės avarijos atveju naudojamos siekiant apsaugoti organizmą nuo radioaktyviojo jodo poveikio. Sveikatos apsaugos ministerija tikina, kad rasti tiekėjai, sutarta dėl tiekimo laiko, kiekio ir specifinio pakavimo. Taip pat sutarta, jog reikiamas kiekis jodo tablečių į Lietuvą gali būti pristatytas per mėnesį. Tabletes planuojama išdalyti iki Astravo atominės elektrinės darbo pradžios šį rudenį.

Privačių kamieninių ląstelių bankų paslaugas pasirinkti svarstantiems tėvams rekomdenuojama gerai apgalvoti, ar rinktis nepigias paslaugas. Bioetikos komiteto žiniomis iki šiol šalyje virkštelės kraujo kamieninės ląstelės nebuvo panaudotos nė vienam vaikui, iš kurio buvo surinktos, gydyti. Paslaugos teikėjai atkerta – tėvai renkasi patys, niekas jų neverčia.

Paskutinįjį ilgąjį vasaros savaitgalį visi keliai veda į pajūrį: viešbučiai pilnutėliai, privačiame sektoriuje nakvynės vietų dar liko, bet tik atokesnėse gatvėse.

Orai: vasariška šiluma nesitrauks.

Izraelio Vyriausybė sutiko į šalį priimti Jungtinių Amerikos Valstijų Atstovų rūmų narę Rashidą Tlaib, siekiančią Vakarų Krante aplankyti savo gimines. Tokį sprendimą Izraelispaskelbė po ankstesnio žingsnio neįsileisti R. Tlaib ir kitos įstatymų leidėjos, kurias Donaldas Trumpas „Twiteryje“ kaltino antisemitizmu. Ankstesnį Izraelio sprendimą demokratai vadina siplnumo ženklu ir įžeidimu demokratijos vertybėms.

Jungtinių Tautų Saugumo Taryba susirinko į posėdį už uždarų durų aptarti Indijos sprendimo panaikinti Kašmyro autonomiją. Naujojo Delio sprendimą Saugumo Tarybos narės aptars Pakistano kvietimu.

Remdamasis šaltiniais, Jungtinių Valstijų leidinys „The Wall Street Journal“ skelbia, kad Donaldas Trumpas domisi galimybe įsigyti Grenlandiją. Pasak dienraščio, apie Danijai priklausančio salyno pirkimą prezidentas teiravosi savo komandos. Nei Baltieji rūmai, nei Danijos ambasada Jungtinėse Valstijose pranešimo nekomentuoja.

Sportas. Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau