Žinios. Teisingumo ministerija inicijuoja bausmių vykdymo sistemo pertvarką

Sveikatos apsaugos ministerija investuoja į naują elektroninę sveikatos platformą. Ji leis įsigyti receptinių vaistų internetu, lyginti kainas vaistinėse. Pasak ministerijos, investicijos išjudins iki šiol vis dar su trukdžiais veikusią elektroninę sistemą. Tačiau vaistinių atstovai sako, kad jau dabar egzistuoja vaistinių platforma ir tereikėtų suteikti leidimus pardavinėti receptinius vaistus internetu, o biudžeto pingius būtų geriau investuoti į kainų mažinimą.

Vyriausybė, ruošdamasi Astravo atominės elektrinės atidarymui Baltarusijoje, artimiausiu metu žada spręsti, kokiomis lėšomis finansuoti jodo tablečių pirkimą. Jodo tabletės branduolinės avarijos atveju naudojamos siekiant apsaugoti organizmą nuo radioaktyviojo jodo poveikio. Sveikatos apsaugos ministerija tikina, kad rasti tiekėjai, sutarta dėl tiekimo laiko, kiekio ir specifinio pakavimo. Taip pat sutarta, jog reikiamas kiekis jodo tablečių į Lietuvą gali būti pristatytas per mėnesį. Tabletes planuojama išdalyti iki Astravo atominės elektrinės darbo pradžios šį rudenį.

Teisingumo ministerija inicijuoja bausmių vykdymo sistemo pertvarką. Pagal ją, dalyvaujantys socialinėse programose nuteistieji būtų pervedami į lengvesnį režimą, jiems būtų suteikiama daugiau laisvių ir privilegijų. Pavyzdžiui, būtų neribojami pasimatymai ir pokalbiai telefonu, padidinta pinigų suma, už kurią per mėnesį galima apsipirkti parduotuvėje, kelissyk per metus leidžiama trumpam parvykti namo. Priešingai, sistemingai tvarką pažeidinėjantiesiems būtų taikomas griežtesnis režimas negu iki šiol. Ministerija argumentuoja, kad nuteistieji taip įkalinimo įstaigose būtų skatinami užsiimti prasminga veikla, pasirengtų integracijai į visuomenę, mažėtų bausmę atlikusių asmenų pakartotinis nusikalstamumas.

Izraelio Vyriausybė sutiko į šalį priimti Jungtinių Amerikos Valstijų Atstovų rūmų narę Rashidą Tlaib, siekiančią Vakarų Krante aplankyti savo gimines. Tokį sprendimą Izraelispaskelbė po ankstesnio žingsnio neįsileisti R. Tlaib ir kitos įstatymų leidėjos, kurias Donaldas Trumpas „Twiteryje“ kaltino antisemitizmu. Ankstesnį Izraelio sprendimą demokratai vadina siplnumo ženklu ir įžeidimu demokratijos vertybėms.

Remdamasis šaltiniais, Jungtinių Valstijų leidinys „The Wall Street Journal“ skelbia, kad Donaldas Trumpas domisi galimybe įsigyti Grenlandiją. Pasak dienraščio, apie Danijai priklausančio salyno pirkimą prezidentas teiravosi savo komandos. Nei Baltieji rūmai, nei Danijos ambasada Jungtinėse Valstijose pranešimo nekomentuoja.

Šįvakar Vilniuje Dailininkų sąjungos galerijoje bus atidaryta Baltijos šalių komiksų paroda.

Daržininkystė ant stogo: Niujorko daržininkai turi idėją, kaip galima išnaudoti pastatų stogus, suteikiant jiems gamtinių funkcių.

Sportas. Orai.