Žinios. Prezidentas Gitanas Nausėda atleido kyšininkavimo byloje įtariamą Vilniaus apygardos teismo teisėją Henrichą Jaglinskį

Prezidentas Gitanas Nausėda atleido kyšininkavimo byloje įtariamą Vilniaus apygardos teismo teisėją Henrichą Jaglinskį, o dėl Aukščiausiojo ir Apeliacinio teismo teisėjų Egidijaus Laužiko ir Konstantino Gurino atleidimo kreipėsi į Seimą. Teisėjų taryba prieš savaitę konstatavo, kad šie teisėjai savo poelgiu pažemino teisėjo vardą. Seimas prezidento teikimą numato svarstyti kitą savaitę. Pagal įstatymą, Apeliacinio ir Aukščiausiojo teismo teisėjus galima atleisti, kai tam pritaria ir prezidentas, ir Seimas. Iš viso vadinamojoje teisėjų korupcijos byloje įtarimai pareikšti beveik pusšimčiui asmenų.

Vyriausybė, ruošdamasi Astravo atominės elektrinės atidarymui Baltarusijoje, artimiausiu metu žada spręsti, kokiomis lėšomis finansuoti jodo tablečių pirkimą. Jodo tabletės branduolinės avarijos atveju naudojamos siekiant apsaugoti organizmą nuo radioaktyviojo jodo poveikio. Sveikatos apsaugos ministerija tikina, kad rasti tiekėjai, sutarta dėl tiekimo laiko, kiekio ir specifinio pakavimo. Taip pat sutarta, jog reikiamas kiekis jodo tablečių į Lietuvą gali būti pristatytas per mėnesį. Tabletes planuojama išdalyti iki Astravo atominės elektrinės darbo pradžios šį rudenį.

Teisingumo ministerija inicijuoja bausmių vykdymo sistemo pertvarką. Pagal ją, dalyvaujantys socialinėse programose nuteistieji būtų pervedami į lengvesnį režimą, jiems būtų suteikiama daugiau laisvių ir privilegijų. Pavyzdžiui, būtų neribojami pasimatymai ir pokalbiai telefonu, padidinta pinigų suma, už kurią per mėnesį galima apsipirkti parduotuvėje, kelissyk per metus leidžiama trumpam parvykti namo. Priešingai, sistemingai tvarką pažeidinėjantiesiems būtų taikomas griežtesnis režimas negu iki šiol. Ministerija argumentuoja, kad nuteistieji taip įkalinimo įstaigose būtų skatinami užsiimti prasminga veikla, pasirengtų integracijai į visuomenę, mažėtų bausmę atlikusių asmenų pakartotinis nusikalstamumas.

Privačių kamieninių ląstelių bankų paslaugas pasirinkti svarstantiems tėvams rekomdenuojama gerai apgalvoti, ar rinktis nepigias paslaugas. Bioetikos komiteto žiniomis iki šiol šalyje virkštelės kraujo kamieninės ląstelės nebuvo panaudotos nė vienam vaikui, iš kurio buvo surinktos, gydyti. Paslaugos teikėjai atkerta – tėvai renkasi patys, niekas jų neverčia.

Izraelio Vyriausybė sutiko į šalį priimti Jungtinių Amerikos Valstijų Atstovų rūmų narę Rashidą Tlaib, siekiančią Vakarų Krante aplankyti savo gimines. Tokį sprendimą Izraelis paskelbė po ankstesnio žingsnio neįsileisti R. Tlaib ir kitos įstatymų leidėjos, kurias Donaldas Trumpas „Twiteryje“ kaltino antisemitizmu. Ankstesnį Izraelio sprendimą demokratai vadina siplnumo ženklu ir įžeidimu demokratijos vertybėms.

Pchenjanas Pietų Korėjos prezidento pakvietimą tęsti dialogą vadina kvailu, o patį Mun Džėiną – begėdžiu ir reto įžūlumo žmogumi. Vakar Pietų Korėjai minint išsilaisvinimą iš Japonijos valdymo, šalies vadovas sakė, kad jo tikslas iki 2045-ųjų pusiasalyje pasiekti taiką ir vienybę. Pabrėžusi, kad taikos derybų su Seulu nesiruošianti tęsti, Šiaurės Korėja šiandien taip pat įvykdė raketų bandymą.

Remdamasis šaltiniais, Jungtinių Valstijų leidinys „The Wall Street Journal“ skelbia, kad Donaldas Trumpas domisi galimybe įsigyti Grenlandiją. Pasak dienraščio, apie Danijai priklausančio salyno pirkimą prezidentas teiravosi savo komandos. Nei Baltieji rūmai, nei Danijos ambasada Jungtinėse Valstijose pranešimo nekomentuoja.

Kompanija „Facebook“ skelbia, kad Europa nebuvo įtraukta į projektą, kurio metu samdyti kompanijos darbuotojai transkribavo vartotojų balso žinutes.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau