„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Kol moterys renkasi natūralumą – mados industrija krypsta į vyrus. Kokie etalonai kuriami jiems?

Rugojūčio 16-oji, penktadienis ir šiandien minime linksmųjų kalnelių dieną! Sinoptikai pranašauja vasarišką šilumą – iki 28 laipsnių, tad savaitgalio pradžia laukia tikrai gera, bet iš pradžių pasižiūrėkite ką Jums paruošė „Labas rytas, Lietuva“ komanda:

Lietuviai – viena seniausių žmonijos populiacijų: iš kur mes iš tikrųjų kilę? Reportaže genetikas, prof. Vaidutis Kučinskas pasakoja apie genetikos modelius, kurie lėmė, jog esame viena seniausių tautų Europoje. Iš kur esame kilę ir ką mums tai reiškia?

Ar esate kada pagalvoję, kaip atrodo juvelyrų kasdienybė? Ar jų darbas jums atrodo paprastas? Mūsų kolegos apsilankė juvelyrės Rūtos Petronytės darbų studijoje. Kurioje – ne tik jos sukurtii papuošalai, bet ir įvairiausi aparatai, cheminės medžiagos bei įrankiai. Kviečiame čia užsukti ir jus.

MADONNA – popmuzikos dainininkė, dainų autorė, profesionali šokėja, aktorė, režisierė, rašytoja, sukūrusi sėkmingą verslą, du kartus ištekėjusi. Parašė 10 knygų vaikams ir kone dvi dešimtis suaugusiesiems. Turi šešis vaikus – 2 biologinius ir 4 įvaikintus. Jos turtas vertinamas daugiau kaip milijardu dolerių. Pagal Gineso rekordų knygą Madonnayra pardavusi daugiau kaip 300 milijonų muzikos dIskų, tad laikoma viena iš sėkmingiausią karjerą padariusių moterų atlikėjų.

Kino naujienos: Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino centrai kviečia pažinti kaimyninių šalių rinktinį kiną „Baltijos kino dienose“. Šiemet jau trečius metus organizuojama filmų programa žiūrovams rugpjūčio 21-23 d. siūlys pažinti įdomiausius Baltijos šalių kino filmus, kvies į susitikimus su kūrėjais.

Rikas kadaise mėgavosi televizijos serialų žvaigždės šlove, tačiau svaigalais nulaistyta jo karjera pamažu ima leistis. Priešingai nei Rikas, skaudžiai išgyvenantis nuopuolį, jo dubleris Klifas mėgaujasi gyvenimu ir nieko pernelyg neima į galvą. Netgi vis pasigirstančių gandų, kad neva nužudė paslaptingai pradingusią savo žmoną.

Ieškodamos nuotykių, keturios merginos keliauja nardyti po vandenyno gelmėse stūksantį majų miestą. Netikėtai griuvus statinio įėjimui, merginos ima naršyti povandeninius Urvus ir tunelius, ieškodamos kito išėjimo.

Kelionės kavos keliais: kodėl taip mėgstamos Etiopijos ir Kolumbijos pupelės? Studijoje lankosi Vytautas Kratulis, keliautojas, verslininkas, kuris šį kartą pasirinko aplankyti egzotiškąsias kavos tėvynes.

Kitas laidos svečias – Julius Norkūnas, „Investuok Lietuvoje“ technologijų skyriaus ekspertas. Pokalbis apie „Facebook“ sukurtą kriptovaliutą ir tai, kokios to gali būti pasekmės kitų valiutų atžvilgiu.

Kol moterys renkasi natūralumą – mados industrija krypsta į vyrus. Kokie etalonai kuriami jiems? Apie vyrų grožio kultą studijoje pasakoja LRT.lt žurnalistė Agnė Kibildaitė.

Spaudos apžvalga su Audra Avižiūte. Ved. Ugnė Galadauskaitė.