Žinios. Daržininkystė ant miesto stogų: modernu, praktiška, ekologiška

Vyriausybė, ruošdamasi Baltarusijos atominės elektrinės atidarymui, ketina ieškoti lėšų jodo tabletėms įsigyti. Jos reikalingos branduolinės avarijos, siekiant apsaugoti organizmą nuo radioaktyviojo jodo poveikio. Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, su tiekėju sutarta, kad reikiamas kiekis jodo tablečių į Lietuvą gali būti pristatytas per mėnesį.Tabletes planuota gyventojams išdalinti iki elektrinės darbo pradžios šį rudenį. Anksčiau skelbta, kad ketinama įsigyti daugiau kaip 4 milijonus jodo tablečių, tam ketinama skirti apie 900 tūkst. eurų. Vilniaus miesto savivaldybė jau yra nupirkusi apie 2 tūkstančius jodo tablečių.

Privačių kamieninių ląstelių bankų paslaugas pasirinkti svarstantiems tėvams rekomdenuojama gerai apgalvoti ar rinktis nepigias paslaugas. Bioetikos komiteto žiniomis iki šiol šalyje virkštelės kraujo kamieninės ląstelės nebuvo panaudotos nė vienam vaikui, iš kurio buvo surinktos, gydyti. Paslaugos teikėjai atkerta – tėvai renkasi patys, niekas jų neverčia.

2007-aisiais žmonių, gyvenančių miestuose, skaičius viršijo 50 proc. visų planetos gyventojų ir dabar jau artėja prie 60 proc. Tad miestai – ypač patys didžiausi - užima vis daugiau ploto, o juose – didžiąją dalį užima pastatai. Niujorko daržininkai turi idėjų, kaip galima išnaudoti pastatų stogus – suteikiant jiems gamtinių funkcijų.

Orai. Sportas. Ved. Justė Tamošaitienė.