Žinios. Vyriausybė ruošiasi: iki Baltarusijos atominės elektrinės atidarymo – ketina įsigyti daugiau kaip 4 milijonus jodo tablečių

Prezidentas Gitanas Nausėda atmetė Vyriausybės siūlymą dar vienai kadencijai Europos Sąjungos teismo teisėju skirti Virgilijų Valančių. Vyriausybė šią kandidatūrą oficialiai pateikė liepos pabaigoje, tačiau Nausėdos pritarimo negavo.

Vyriausybė, ruošdamasi Baltarusijos atominės elektrinės atidarymui, ketina ieškoti lėšų jodo tabletėms įsigyti. Jos reikalingos branduolinės avarijos, siekiant apsaugoti organizmą nuo radioaktyviojo jodo poveikio. Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, su tiekėju sutarta, kad reikiamas kiekis jodo tablečių į Lietuvą gali būti pristatytas per mėnesį.Tabletes planuota gyventojams išdalinti iki elektrinės darbo pradžios šį rudenį. Anksčiau skelbta, kad ketinama įsigyti daugiau kaip 4 milijonus jodo tablečių, tam ketinama skirti apie 900 tūkst. eurų. Vilniaus miesto savivaldybė jau yra nupirkusi apie 2 tūkstančius jodo tablečių.

Vienas svarbiausių Jungtinių valstijų ekonomikos nuosmukį pranašaujančių rodiklių – trumpalaikių valstybės obligacijų pelningumo padidėjimas sukrėtė Amerikos ir viso pasaulio akcijų rinkas. Tuo metu prezidentas Donaldas Trumpas ir toliau tvirtina, kad Amerikos ekonomika laikosi puikiausiai, o dėl finansinių nesklandumų kaltina šalies centrinį banką, Kiniją, Vokietiją ir visas kitas užsienio valstybes.

Šiaurės Korėja per naujausius bandymus paleido dvi nenustatyto tipo raketas. Pietų Korėjos kariuomenės atstovų teigimu, raketos nukrito Rytų jūroje, dar vadinamoje Japonijos jūra. Nuo praėjusio mėnesio tai šeštas Šiaurės Korėjos raketų bandymas. Šalies lyderis Kim Čong Inas yra sakęs, kad šie bandymai – įspėjimas dėl kaimynystėje surengtų bendrų Jungtinių Valstijų ir Pietų Korėjos karinių pratybų.

Šįvakar Vilniuje, Dailininkų sąjungos galerijoje Vokiečių gatvėje, bus atidaryta Baltijos šalių komiksų paroda. Trečius metus rengiamoje parodoje šįkart kuratorės ir dailininkės seserys Šimulynaitės nutarė pažvelgti, kaip atrodo komikso žanras Baltijos šalyse iš skirtingų taškų, todėl paroda parengta bendradarbiaujant su Latvijos ir Estijos komiksų asociacijomis.

Orai. Sportas. Ved. Justė Tamošaitienė.