Panorama. Italija ir Ispanija sako griežtą ne migrantams: tuo tarpu dėl įtampos pilnuose žmonių laivuose bet kurią minutę gali kilti kruvinos riaušės

Prezidentas Gitanas Nausėda pradėjo dviejų dienų vizitą Vokietijoje – vienoje svarbiausių Lietuvos gynybos, saugumo ir ekonominių partnerių Europoje. Su Kanclere Angela Merkel Lietuvos vadovas aptarė svarbiausius šalių bendradarbiavimo klausimus.

Lietuvai ruošiantis blokuoti elektros importą iš Baltarusijoje statomos Astravo atominės, ją importuoti žada Latvijos elektros perdavimo bendrovė AST. Todėl, kaip rašo portalas 15min.lt, elektros prekyba su trečiosiomis valstybėmis Baltijos šalyse vyks nebe per Lietuvą, o per Latviją.

Darbą baigiantis susisiekimo ministras Rokas Masiulis sako, kad valdančiųjų „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio kerštas jam už Klaipėdos uosto vadovo Arvydo Vaitkaus atleidimą pavyko. Ramūnas Karbauskis šiandien pareiškė, kad Vyriausybėje nebuvo kito ministro, kurio srityje buvo tiek problemų.

Ministras Rokas Masiulis ir kodėl jis nebepatenka į naująją vyriausybę – pokalbis „Dienos temoje“.

Saugumo departamentas Seimo narės Irinos Rozovos dalyvavimą Tarpparlamentinėje ortodoksų asamblėjoje vadina rizika nacionaliniam saugumui. Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai sako, kad tokius renginius ir pačius politikus Rusija gali išnaudoti savo tikslams, kenkiantiems Lietuvos saugumui, ir situaciją aiškinsis toliau.

Kai kurie Rusijos mokslininkai kritikuoja naują valdžios draudimą vienu du susitikti su užsienio kolegomis, o apie kiekvieną susitikimą, net išgerti kavos, raštu pateikti ataskaitą. Kremlius į tai atsakė - kad užsienio žvalgybininkus labai domina Rusijos tyrimai, o mokslininkus stebi visą parą.

Italijai ir Ispanijai pareiškus, kad neįsileiIs į šalies uostus dviejų laivų, kuriuose apie 500 išgelbėtų migrantų, į Europos šalių lyderius kreipėsi kino žvaigždės Ričardas Giras, Chavjeras Bardemasir kiti, prašydami suteikti nelaimėliams prieglobstį. Laivuose kritinė padėtis, žmonės juose plaukioja ne pirmą savaitę, daugelio būklė sunki, dėl įtampos bet kurią minutę gali kilti kruvinos riaušės.

Buvęs Didžiosios Britanijos finansų ministras kaltina premjerą Borisą Johansoną trukdant deryboms su Europos Sąjunga, nes kelia blokui visai nepriimtinus reikalavimus.

Nesibaigia aistros dėl vadinamojo Vijūnėlės dvaro likimo. Druskininkų valdžios atstovai Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui įteikė apie 3000 gyventojų parašų, kuriais prašoma centrinės valdžios perimti du kartus Aukščiausiojo teismo nurodytą griauti dvarą visuomenės reikmėms ir leisti įrengti Čiurlionio menų mokyklą. Dėl to savivaldybė anksčiau kreipėsi ir į Vyriausybę, kuri pavedė Aplinkos ir Teisingumo ministerijoms parengti išvadą.

Klaipėdoje suskaitmenizuotos dvejos veikiančios kapinės. Ir artimuosius lankantiems, ir darbuotojams nuo šiol bus daug lengviau rasti, kurioje tiksliai vietoje kas palaidota.

Rugpjūtį itin suaktyvėja širšės ir vapsvos, nes baigiantis vasarai prasideda jų veisimosi sezonas. Agresyvūs vabzdžiai, viliojami saldžių aromatų, neretai užpuola ir žmones. Alergiškiems jų įgėlimai itin pavojingi, gali būti mirtini.

Kultūra: penktadienį Vilniuje, Dailininikų sąjungos galerijoje, Vokiečių gatvėje bus atidaryta Baltijos šalių komiksų paroda. Trečius metus rengiamoje parodoje šįkart kuratorės ir dailininkės seserys Šimulynaitės nutarė pažvelgti kaip atrodo komiksas Baltijos šalyse iš skirtingų žiūros taškų, todėl paroda parengta bendradarbiaujant su Latvijos ir Estijos komiksų asociacijomis.

Orai. Sportas. Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau