Kultūros diena. Algimanto Kunčiaus paroda-montažas fotografijos Kanams prilyginamame festivalyje – „Les Rencontres d‘Arles“

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Fotografijos Kanams prilyginamame festivalyje „Arles“ pristatoma garbingą sukaktį mininčio fotografo Algimanto Kunčiaus paroda-montažas. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, fotografas Algimantas Kunčius, kuriam šiandien sueina 80 metų, priklauso tai pačiai fotografų kartai kaip Antanas Sutkus, Romualdas Rakauskas. Šiuo metu jo darbai, užfiksuoti sovietmečiu, bet atspindintys laisvės dvasią, pristato Lietuvą fotografijos festivalyje „Les Rencontres d‘Arles“ Prancūzijoje.

Prasideda antrasis Raseinių šiuolaikinės muzikos festivalis.
Žolinės Raseiniuose šiemet bus kiek kitokios, apgaubtos sakralumo, šiuolaikinės muzikos ir gamtos skraiste. Visą Raseinių kraštą, matyt, labiausiai išgarsino Maironio eilutės „Nuo Raseinių ant Dubysos teka saulė teka”. Dėl jų net ir geografijoje prastai besigaudantis moksleivis žino, kad Dubysa teka per Raseinius, o tie yra kažkur Žemaitijos pakrašty, šalia greitkelio jūros link ar atvirkščiai į sostinę. Keturias dienas Dubysos apylinkėse skambės muzika, viso 12 koncertų.

Kuo pasižymi šiuolaikinių menininkų kuriami komiksai? Vilniuje – komiksų paroda: BALTIJOS ILIUSTRACIJA. KOMIKSAI.
Trečioji „Baltijos iliustracijos” paroda skirta komikso žanrui. Lietuvos, Latvijos ir Estijos kuratorių komandos suvienijo jėgas dėl bendro tikslo – siekiama pristatyti Baltijos šalių komiksų kultūrą. Apie tai – plačiau reportaže.

Ved. Gerūta Griniūtė