Žinios. Latviai pasiruošę pirkti Baltarusijos elektros: kokią įtaką tai turės Lietuvai?

LRT

2019.08.14 17:59

Prezidentas Gitanas Nausėda pradėjo dviejų dienų vizitą Vokietijoje – vienoje svarbiausių Lietuvos gynybos, saugumo ir ekonominių partnerių Europoje. Su Kanclere Angela MerkelLietuvos vadovas aptarė svarbiausius šalių bendradarbiavimo klausimus.

Lietuvai ruošiantis blokuoti elektros importą iš Baltarusijoje statomos Astravo atominės, ją importuoti žada Latvijos elektros perdavimo bendrovė AST. Todėl, kaip rašo portalas 15min.lt, elektros prekyba su trečiosiomis valstybėmis Baltijos šalyse vyks nebe per Lietuvą, o per Latviją.

Darbą baigiantis susisiekimo ministras Rokas Masiulis sako, kad valdančiųjų „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio kerštas jam už Klaipėdos uosto vadovo Arvydo Vaitkaus atleidimą pavyko. Ramūnas Karbauskis šiandien pareiškė, kad Vyriausybėje nebuvo kito ministro, kurio srityje buvo tiek problemų.

Darbą baigiančio susisiekimo mistro informaciją apie nustatytus audito pažeidimus asfaltuojant kelius šiandien patvirtino ir Automobilių kelių direkcijos vadovas. Nustatyta, kad kai kurie projektai 2008–2017 metais galėjo būti įgyvendinami, klastojant dokumentus ir naudojant prastesnes medžiagas.

Nesibaigia aistros dėl vadinamojo Vijūnėlės dvaro likimo. Druskininkų valdžios atstovai Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui įteikė apie 3000 gyventojų parašų, kuriais prašoma centrinės valdžios perimti du kartus Aukščiausiojo teismo nurodytą griauti dvarą visuomenės reikmėms ir leisti įrengti Čiurlionio menų mokyklą. Dėl to savivaldybė anksčiau kreipėsi ir į Vyriausybę, kuri pavedė Aplinkos ir Teisingumo ministerijoms parengti išvadą.

Buvęs Didžiosios Britanijos finansų ministras kaltina premjerą Borisą Johansoną trukdant deryboms su Europos Sąjunga, nes kelia blokui visai nepriimtinus reikalavimus.

Prancūzijos Alpėse žuvo vienas labiausiai patyrusių Lietuvos alpinistų 38 metų Vytautas Mažeika. Kartu kopęs kolega patyrė stiprius, gyvybei nepavojingus sumušimus. Nelaimė įvyko leidžiantis nuo Tacul viršūnės. Abu komandos nariai krito iš daugiau nei 50 metrų aukščio. Į nelaimės vietą atvykusiems gelbėtojams darbą apsunkino nepalankios oro sąlygos. Krisdamas Mažeika įstrigo plyšyje tarp ledyno ir uolos, todėl gelbėjimo darbai užtruko. Deja, dėl patirtų sužalojimų alpinistas neišgyveno.

Sportas. Orai. Ved. Eglė Bučelytė.