„Laba diena, Lietuva“. Auksiniai laikai turizmo verslui: brangiau nei Turkijoje, bet kainų mažinti neketinama

Šioje „Laba diena, Lietuva“ laidoje – gausu itin karštų aktualijų. Prezidentas Gitanas Nausėda išvyko trečiojo oficialaus vizito, šį kartą – į Vokietiją. Ši, tiek politiškai, tiek ekonimiškai mums svarbi sąjungininkė išgyvena neramius politinius laikus ir ekonomikos lėtėjimą. Apie tai – pokalbis studijoje, o tiesiogiai iš Berlyno – Gitano Nausėdos ir Angelos Merkel pasisakymai.

Taip pat nusikelsime į Seimą, kur Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Arvydas Anušauskas pakomentuos čia paskirtą neeilinį šio komiteto posėdį, kurio prašė jame dirbantys opozicijos atstovai. Jie teigia, kad nerimą sukėlė seimo narės Irinos Rozovos dalyvavimas birželį Sakartvele vykusioje Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos sesijoje. Pasak opozicijos atstovų, ją Rusija gali išnaudoti savo tikslams, kenkiantiems Lietuvos saugumui. Rusų aljanso narė Rozova priklauso Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijai Seime. Ji praėjusią savaitę sakė negavusi jokių Valstybės saugumo departamento perspėjimų nedalyvauti asamblėjos renginyje. Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Dainius Gaižauskas sako, kad parlamentarės Irinos Rozovos dalyvavimas ortodoksų forume nesukėlė grėsmės nacionaliniam saugumui. Politikę į renginį išleido Seimo valdyba.

Taip pat apsilankysime Susisiekimo ministerijoje, kuriai šiandien vadovauti baigia palankiausiai šalies gyventojų vertinamas šios Vyriausybės narys Rokas Masiulis. Jo surengtoje spaudos konferencijoje ministras pristatys darbus, kuriuos spėjo nuveikti per savo kadenciją, iššūkius, kurie lauks ministerijos vairą iš jo perimančio naujojo Susisiekimo ministro ir savo ateities planus, apie kuriuos kol kas užsimena gana aptakiai, motyvuodamas tai tuo, kad, natūraliai, jau sulaukęs ne vieno pasiūlymo, juos apsvarstyti žada gerai pailsėjęs – mat jau rytoj jau yra susiplanavęs atostogų pradžią.

Statistika rodo – Lietuvos turizmas išgyvena auksinį dešimtmetį. Ar prie rekordinio turistų skaičiaus sugebėjo prisitaikyti verslas? Domėsimės ne tik tuo – aiškinsimės, ar paskutinį ilgąjį vasaros savaitgalį dar yra vietų pajūryje, o sinoptikė papasakos, kokių orų šį ilgąjį savaitgalį tikėtis.

Viena žymiausių šiandienos pasaulio paauglių, jaunoji aplinkosaugos aktyvystė Greta Thunberg pradeda savo kelionę per Atlantą. Specialiai tam tikslui paruošta jachta, nenaudodama jokių degalų, iš Jungtinėje Karalystėje įsikūrusio Plymuto iki Niujorko ji tikisi nuplaukti per dvi savaites. Apie tai, kuo reikšminga ši avantiūra ir kokius kokybinius Vakarų pasaulio visuomenės pokyčius iliustruoja tokie pasaulį keičiantys paaugliai kaip Greta, kalbėsimes su LRT užsienio naujienų redaktoriumi Justinu Vainilavičiumi.

Klaipėda pristato naujovę: suskaitmenino dvejas veikiančias kapines. Ir lankytojams, ir darbuotojams bus daug patogiau rasti, kurioje tiksliai vietoje kas yra palaidotas. Išsamiau apie tai papasakos Jovita Gaižauskaitė. O laidą tradiciškai užbaigs socialinių tinklų naujienų apžvalga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau